Позитивні новини прийшли з Брюсселю. Під час першого засідання Ради Україна-НАТО було затверджено річну програму для підготовки нашої держави до членства в Альянсі.
Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції.
«Сьогодні ми схвалили амбітну робочу програму на наступний рік. Вона включає енергетичну безпеку, інновації та взаємосумісність. Ми також обговорили ситуацію на полі бою», – заявив він.
Столтенберг нагадав, що зараз відбувається трансформація Комплексного пакету допомоги НАТО в багаторічну програму допомоги Україні. В результаті ЗСУ перейдуть «до обладнання та стандартів НАТО».
«Ми також обговорили шлях України до членства в НАТО. Союзники погодилися, що Україна стане членом НАТО. Наразі ми надали рекомендації щодо пріоритетних реформ в Україні, включаючи боротьбу з корупцією, зміцнення верховенства права та підтримку прав людини і прав меншин. Україна зараз ближче до НАТО, ніж будь-коли раніше», – додав генсек Альянсу.
Як відомо, 29 листопада у Брюсселі відбулося перше в історії засідання Ради Україна–НАТО на рівні міністрів закордонних справ. Перед його початком міністр Дмитро Кулеба заявив, що Україна має найсильнішу армію в Європі.
Раніше ЗМІ повідомляли, що сьогодні НАТО та Україна підпишуть список завдань для Києва щодо реформ для майбутнього вступу до Альянсу, попри розбіжності щодо цього процесу та небажання з боку США та Німеччини.
Україна зможе стати членом Північноатлантичного Альянсу, коли переможе у війні з РФ. Про це, нагадаємо, 18 листопада заявила сенаторка США від Демократичної партії Джин Шахін.
«Повноправне членство України в НАТО можливе лише після припинення бойових дій на території країни», — вказала вона.
«Як і у випадку з рішенням стосовно наближення України до ЄС, ми бачимо, що НАТО також рухається у цьому напрямі. Щойно припиниться війна, для України буде можливість приєднатися до НАТО», — зазначила вона.
Шахін пояснила, що є чинники, які перешкоджають негайному вступу України в організацію.
«Перш за все, існує п’ята стаття, яку буде застосовано у разі приєднання України до НАТО зараз, що викликає у багатьох сумніви в тому, чи нині — належний час», — сказала членкиня Сенату США.