Бридко і соромно спостерігати за поведінкою на міжнародній арені лідера Угорщини. І не тільки тому, що вона стосується саме нашої країни, а тому, що вона сама по собі бридка…
Після того, як під неймовірним тиском усіх лідерів ЄС Орбан фактично був змушений відступити і не ветувати питання початку переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу, він відігрався на блокуванні іншого вкрай важливого питання. Більше того, не соромлячись, означив, що це є шантаж.
Угорщина не підтримає пакет допомоги Україні у 50 млрд євро від Євросоюзу, допоки блок не виплатить усі кошти, заморожені для Будапешта. Про це сказав Орбан, повідомляє Bloomberg у п’ятницю, 15 грудня.
Як відомо, через проблеми з незалежністю судової системи і корупцією в Угорщині, країну тимчасово позбавили фінансування за окремими європейськими програмами. Замість того, щоб усувати перешкоди, угорська влада намагається отримати кошти шантажуючи ЄС питаннями України. Паралельно таким чином Орбан допомагає лідеру фашистської Росії, з яким продовжує підтримувати тісні контакти.
«Це чудова нагода для Угорщини дати зрозуміти, що вона має отримати все, що їй належить», – заявив Орбан у своєму щотижневому радіоінтерв’ю з Брюсселя.
Коли лідери ЄС знову зустрінуться на початку наступного року, щоб розглянути пакет допомоги Україні, Угорщина спочатку подбає про те, щоб отримати усі свої кошти, сказав Орбан.
Єврокомісія цього тижня погодилася розблокувати третину приблизно з 30 млрд євро, які були заморожені через проблеми з верховенством закону і хабарництва після того, як Угорщина прийняла зміни, пов’язані з судовою системою.
Хоча Угорщина утрималася під час голосування щодо переговорів про членство України в ЄС, що дало можливість їх розпочати, Орбан заявив, що, як і раніше, виступає проти цього рішення і готовий накласти вето на вступ України на пізнішому етапі процесу.
Раніше у п’ятницю стало відомо, що Орбан наклав вето на фінансову допомогу Україні. До розгляду цього документа повернуться на початку 2024 року.
Голова Європейської ради Шарль Мішель зазначив, що тематикою дискусії було не лише фінансування України. Лідерам ЄС запропонували для ухвалення «мегапакет», у який увійшло фінансування підтримки України, видатки на міграційні програми, фінансування Фонду солідарності ЄС та оборони (тобто зброї).
«Лише одна держава не змогла погодитися на це рішення… Решта 26 лідерів погодилися на цей „мегапакет“, включаючи Швецію, прем’єр якої за внутрішніми процедурами має обговорити це рішення з парламентом, але, як я розраховую, після цього приєднається до інших», — сказав голова Європейської ради.
Він додав, що 27-м лідером, який не дав згоди, є прем’єр Угорщини Орбан.