Падіння Іл-76 у Білгородській області: у ГУР розповіли про роль ФСБ в авіакатастрофі та дивних нестиковках
На Іл-76, що впав, могли разом перевозити ракети для обстрілу Харкова і людей як живий щит.
На борту Іл-76, що впав у Білгородській області, мали летіти VIP-чиновники та військові РФ, але ФСБ не пустила їх у літак. Імена цих людей відомі та будуть надані для міжнародного розслідування авіакатастрофи.
Про це повідомляє “Україна 365” із посиланням на спікера ГУР Міноборони України Андрія Юсова.
В інтерв’ю “Радіо Свобода” він розповів, що ці подробиці розвідці стали відомі вже після аварії військово-транспортного літака, на якому, як стверджують у РФ, було 65 полонених українців.
Також Юсов зазначив, що до моргу у Білгороді після катастрофи доставили лише 5 тіл. А МНС РФ не дали оглянути місце катастрофи.
Він також додав, що у Києві не отримували ні письмового, ні усного запиту від РФ щодо забезпечення безпеки повітряного простору у Білгорода в день катастрофи.
Крім того, Юсов зазначив, що одночасно з Іл-76 два інші російські військово-транспортні літаки “Ан-26” і “Ан-72” перебували в повітрі в цьому районі.
За його словами, білгородський аеродром використовується Росією для військових постачань, зокрема ракет “С-300” для обстрілу Харкова. Під час останнього обміну полоненими, коли застосовувався повітряний транспорт, Росія просила Україну забезпечити безпеку, але цього разу цього не сталося.
Ще Юсов заявив, що за даними ГУР, на борту Іл-76 могли бути і ракети, і люди, яких використовували як живий щит. Якщо виходити із заяв пропаганди РФ про кількість людей на борту, цей літак завантажили лише на третину. Навіщо тоді було його використовувати разом із двома іншими Ан-26 та Ан-72, що знаходилися в повітрі неподалік Іл-72, задається Юсов риторичним питанням.
Нагадаємо, в українському Генштабі натякнули, що російський Іл-76, збитий над Бєлгородом, перевозив не полонених, а ракети.
Ми також писали, що колишній полонений вказав на сумнівний момент у версії Москви про Іл-76.