ЗСУ почали бомбити армію РФ реактивними дронами з Британії: фото загадкового БПЛА
Росіяни впевнені, що Україна отримала партію нових реактивних дронів-камікадзе від Великої Британії.
На Донеччині було знайдено залишки ударного реактивного безпілотника, схожого на британські дрони Banshee Banshee Jet 80. Новина була оприлюднена в Мережі.
19 лютого росіяни опублікували зображення нібито перехопленого безпілотника в Новоазовському районі Донецької області, межі якого знаходяться за 60 кілометрів від лінії фронту.
Схожий на британський Banshee Jet 80 безпілотник із реактивним авіаційним двигуном отримав лише незначні пошкодження під час падіння.
Автори відео заявляють, що безпілотник був оснащений 7-кілограмовою бойовою частиною. Ймовірно, вона була елементом носової частини літака і була окремо від інших залишків на відео.
На відео також можна побачити, що на закрилках безпілотника розміщені вказівки англійською мовою “NO HAND”, що означає “не чіпати руками”.
Порівняно з оригінальним дроном-мішенню Banshee Jet 80, розробленою британською корпорацією QinetiQ, помічений на Донеччині безпілотник має змінене хвостове оперення.
У той же час загальна форма фюзеляжу, сопла реактивного двигуна та технічні отвори збігаються із британським БПЛА.
Безпілотник Banshee Jet 80 (ліворуч) та дрон, знайдений на Донбасі
Поява безпілотника корелює із минулорічними заявами Великобританії про передачу Україні ударних безпілотників великого радіусу дії. Тоді тип та назва безпілотника не називалися.
Британською стороною зазначалося, що “сотні нових ударних безпілотників далекого радіусу дії з дальністю польоту понад 200 км” мають надійти протягом кількох місяців.
Довідка
Banshee Jet 80
Оригінальний Banshee Jet 80 був розроблений як безпілотник-мішень для Королівських Військово-Морських сил Великобританії.
Він оснащений двома реактивними двигунами, які забезпечують тягу, еквівалентну 45 кг кожен. Загальна тяга 90 кг забезпечує безпілотнику швидкість до 200 м/с (720 км/год).
Час польоту Banshee складає 45 хвилин. Він може досягати дальності понад 100 км та максимальної висоти 9144 метри.
У безпілотник інтегрована комбінована система управління QinetiQ. Система авіоніки включає тривісну інерційну систему з корекцією за супутниковими сигналами і цифровим автопілотом.
На борту також є системи цифрової телеметрії та автономна навігація маршрутними точками, що забезпечують можливості відстеження та телеметрії.
Крім того, безпілотник може забезпечувати контрольований політ у морі на мінімальній висоті 5 метрів завдяки інтегрованому радіовисотоміру.
Нагадаємо, напередодні ЗМІ писали про намір Великобританії разом із США та іншими союзниками поставити Україні тисячі дронів зі штучним інтелектом.