Друга половина березня 2024 стала періодом інтенсивних комбінованих ударів російських окупантів по енергетичній інфраструктурі України. РІВ (російські окупаційні війська) застосовували як дрони-камікадзе Shahed-136, так і всю номенклатуру ракетного озброєння, включаючи унікальну гіперзвукову ракету 3М22 Циркон.
Поодинокі пуски територією нашої країни ворог здійснював регулярно з початку березня, а ось у другій половині місяця почав завдавати масованих і з обмеженим боєкомплектом ракетних ударів (починаючи з 21 березня – по Києву).
Основною компонентою пусків були ракети Х-59 і, як це не дивно, 9М723/728 ОТРК “Іскандер-М”/KN-23.
Основними цілями для ударів ракетами Х-59 були Дніпропетровська та Одеська області, 9М723/728 ОТРК “Іскандер-М”/KN-23 протягом березня прямували переважно на Одеську, Миколаївську та Донецьку області. Зважаючи на відсутність у цих областях комплексів ППО, здатних перехоплювати балістичні ракети, результативність протидії їм була практично нульова.
Варто зазначити, що ракети зі складною траєкторією протягом березня переважно застосовувалися російськими окупантами по регіонах України, в яких засобів протидії їм немає. Тому з 242 ракет різного типу було перехоплено 134. Також надходила інформація про те, що щонайменше шість ракет упали без подальшої детонації.
Ракетна компонента
Загалом статистика застосування ракетної компоненти та її перехоплень виглядає наступним чином:
– Х-22/32 – 8/0;
– Х-31П – 5/4;
– Х-35 – 3/1;
– Х-47М2 “Кинжал” – 12/0;
– Х-59 – 34/19;
– Х-101/555/55 – 133/108;
– 3М22 “Циркон” – 2/2;
– 9М723/728 ВТРК “Іскандер-М”/KN-23 – 37/2;
– ВТРК “Іскандер-К” – 4/4.
Також протягом місяця не було перехоплено чотири поки не ідентифіковані ракети, що не виключає їхньої приналежності до ракет зі складною траєкторією польоту.
Як бачимо, при відновленні енергетичного терору основною масовою ракетною одиницею у РВВ залишаються Х-101/555/55 (ці ракети також найбільш ефективно збиваються). При цьому російські окупанти спромоглися підвищити її показники прориву ППО України – ускладнюючи траєкторії польоту, обираючи регіони з найменшою присутністю засобів перехоплення. Таким чином, ворог зміг досягти не тільки результату відносної ефективності прориву, але й встановити рекорд знаходження в повітряному просторі однієї з ракет, що сумарно пролетіла за час атаки 2 100 км.
Окремо хотілося б зазначити, що 133 ракети – це показник двох місяців.
Також викликають побоювання стабільно системні удари балістичними ракетами 9М723/728 ОТК “Іскандер-М”/KN-23. Ці ракети належать до одним із найбільш проблематичних у виробництві і виникає питання: звідки такий потенціал витрачання? Відповідь проста: поставки північнокорейських KN-23.
Несподіванкою місяця стало застосування ракет 3М22 “Циркон”, що скоріше випробувало ефективність цієї компоненти при прориві високотехнологічної ешелонованої ППО, ніж пересічна участь у комбінованих ракетних ударах.
За результатами “випробувань” 3М22 “Циркон” очікувань не виправдав. З іншого боку, пуски здійснювалися з території тимчасово окупованого півострова Крим (близько 600 км. від Києва), що не скасовує наближення пускової 3М22 “Циркон” у межах Курської/Брянської областей РФ та перевірку реакції київської ППО на дистанції близько 200 км.
Дрони-камікадзе Shahed-136…
Продовження читайте тут 👉 https://war.obozrevatel.com/kovalenko-ukraina-vstupaet-v-novuyu-fazu-protivodejstviya-kombinirovannyim-udaram-rossii-analiz-obstrelov-za-mart.htm
Матеріал спільного проекту OBOZ.UA та групи “Інформаційний опір“.
У чому змінилася тактика ворога
Про це Інформує видання UAZMI, з посиланням на канал Александра Коваленко