РФ втрачає “ексклюзивні права” у Закавказзі – Вірменія відповіла на зраду Путіна
Вірменія більше не може розвивати військово-технічне співробітництво та нарощувати оборонні зв’язки лише з Росією, як це було раніше.
Віддана Росією та союзниками з ОДКБ під час другої Карабахської війни Вірменія шукає нових партнерів, які допоможуть, у разі потреби, відстояти незалежність та суверенітет країни. Прем’єр-міністр Нікол Пашинян повідомив, що його країна більше не може бути раніше військовим союзником Росії, пише РБК.
“Потрібно зрозуміти, з ким ми маємо розвивати військову та військово-технічну співпрацю. У минулому відносини Вірменії в оборонній сфері були на 97% пов’язані з Росією. Зараз цього не може бути через об’єктивні та суб’єктивні причини“, – сказав Пашинян.
До кінця року Єреван має намір ухвалити нову концепцію розвитку армії. Документ враховуватиме взаємодію з іншими державами, також у ньому буде представлена пропозиція співробітництва в оборонній сфері з новими союзниками.
Російський блогер Анатолій Несміян вважає, що рішення Вірменії “неминуче означатиме появу військових баз інших держав, можливо навіть баз НАТО”.
Підсумок правління Путіна – втрата впливу Закавказзя. Спочатку Кремль розігрував сценарій “керованого конфлікту”, проте карабахський клан грав у свою гру, що призвела до незворотної ситуації.
“Найімовірніше, ексклюзивні права на Закавказзі Росія втратила. У найкращому разі вона там залишиться на рівних правах з іншими гравцями, у гіршому – її без жодних сентиментів просто видавлять“, – припускає Несміян.
Він вважає, що Москва може повторити історію зі втратою європейського ринку, коли хотіла “вкусити більше, ніж розмір рота”. У результаті втратила найвигідніший на планеті ринок.
Як повідомлялося раніше, римський статут почав діяти у Вірменії з 1 лютого, за ним Путін має бути заарештований та переданий Міжнародному кримінальному суду.
Крім цього Єреван хоче відмовитись від посередництва Росії у переговорах про мирне співіснування з Азербайджаном.