Саудівська Аравія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Ефіопія та Єгипет офіційно стали новими членами БРІКС. Про це повідомляє Bloomberg.
Тепер група складається з десяти країн. Спочатку в БРІКС були Бразилія, Росія, Індія, Китай і Південна Африка. Вони запросили до себе шість інших держав, але одна з них відмовилася — Аргентина.
«Зростання БРІКС може означати зміну геополітичного ландшафту, хоча аналітики, як і раніше, не впевнені в тому, чи буде це розширення допомогою або перешкодою для членів БРІКС», — йдеться в матеріалі Africanews.
Деякі експерти кажуть, що розбіжності всередині групи можуть послабити процес ухвалення рішень і силу БРІКС загалом. Однак члени БРІКС сподіваються, що розширення призведе до «більшого представництва економік, що розвиваються, і дасть шанс відійти від залежності від долара США».
БРІКС — союз найбільших за площею й населенням країн, що розвиваються. У розширеному БРІКС сукупне населення становить близько 3,5 мільярдів осіб, а сукупна економіка оцінюється більш ніж у 28,5 трильйона доларів, або близько 28% світової економіки.
Організацію (співдружність держав) було засновано в червні 2006 року (як БРІК, BRIC), у рамках Петербурзького економічного форуму за участю міністрів економіки Бразилії, Росії, Індії, Китаю. Південна Африка приєдналася до БРІКС у 2011 році.
На серпень 2023 року понад 40 країн висловили зацікавленість у приєднанні до БРІКС, а 22 країни офіційно попросили їх прийняти.
1 січня 2024 року фашистська Росія прийняла естафету головування у БРІКС.
Нагадаємо, до складу БРІКС з 1 січня 2024 року мали увійти шість країн — Аргентина, Єгипет, Іран, ОАЕ, Саудівська Аравія та Ефіопія. Наприкінці грудня 2023 року новообраний президент Аргентини Хав’єр Мілей відкинув пропозицію вступити до БРІКС.