Прем’єр Угорщини Віктор Орбан не зможе очолити Європейську Раду в разі відставки її чинного президента Шарля Мішеля. Євросоюз має достатньо часу, щоб обрати іншого наступника. Про це 7 січня заявив сам Мішель у розмові із журналістами, пише Reuters.
«Я хочу чітко пояснити, що в будь-якому випадку в червні має бути ухвалено рішення щодо мого наступника, а рішення щодо мого переходу до Європеського парламенту буде в липні, тому Європейській Раді легко ухвалити рішення, призначити мого наступника на посаді», — запевнив Шарль Мішель.
Він зауважив, що у Європейської Ради «є багато інструментів», щоб уникнути появи Віктора Орбана на посаді президента цієї структури.
Європейська Рада — це найвищий політичний орган управління Європейським союзом, до складу якого входять лідери (президенти або прем’єр-міністри) усіх країн-членів ЄС. Саме Єврорада відповідає за політику Євросоюзу.
Відомо, що 6 січня чинний президент Євроради, що займає проукраїнську позицію, заявив про намір балотуватися до Європейського парламенту — іншої структури ЄС, що відповідає за створення «законів» ЄС. У цьому разі Мішелю доведеться достроково залишити посаду президента Євроради. Це станеться саме в той час, коли Угорщина головуватиме в ЄС за принципом ротації.
Відповідно до правил, керівник держави, що головує в ЄС, виконує також обов’язки президента Євроради, якщо той не може це робити. Тобто у даному випадку цю структуру може очолити Віктор Орбан.
Як відомо, Угорщина займає відверто проросійську позицію і неодноразово своїми діями шкодила Україні. Прем’єр Віктор Орбан заблокував всю допомогу Євросоюзу для України, а також подальший рух нашої країни до блоку, якщо лідери ЄС не погодяться переглянути всю свою стратегію підтримки Києва.
Нагадаємо, наприкінці жовтня 2023 голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель відповів прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, який порівняв членство в ЄС з радянською окупацією. Під час конференції Європа та мир Боррель заявив, що ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС.
«Чесно кажучи, я не бачу жодної подібності між радянською окупацією Будапешта і тим, що відбувається в Берлямоні (штаб-квартира Єврокомісії — ред.). Я не бачив жодного танка там. Ніхто не зобов’язує Угорщину бути членом ЄС», — зазначив Боррель.
Таким чином голова дипломатії ЄС відреагував на заяву Орбана у день річниці антирадянської революції в Угорщині 1956 року. Тоді прем’єр звинуватив Євросоюз у спробах позбавити його країну самобутності та нав’язати їй ліберальну демократію. Таку ідеологію угорці нібито відкидають.
Угорщина дратує багатьох в Європі, адже всі бачать, що країна рухається до тоталітаризму, згортання демократії, а головне — її влада і словом, і ділом підтримує фашистську Росію. Глава МЗС Сійярто регулярно їздить на зустрічі у Москву, Орбан в Китаї спілкується із Путіним і називає війну спецоперацією.
Щодо України, то Орбан закликає припинити допомогу нашій країні, що означає віддати нас на фізичне знищення сучасним фашистам.
Крім того, Угорщина не дає можливості прийняти у НАТО Швецію… І цей перелік можна продовжувати нескінчено.