Спікер Палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон повідомив, що внесе на розгляд Конгресу пакет. До нього, зокрема, увійде фінансування допомоги Україні та захисту кордонів. Про це йшлося під час прес-конференції Джонсона в четвер, 2 листопада, повідомляє C-SPAN. Зазначимо, що це перша пряма заява про те, що допомога для України буде ним винесена на голосування (раніше говорив про готовність обговорювати це питання).
Законопроект з допомогою Україні та захистом кордонів стане наступним після голосування у Палаті представників за допомогу Ізраїлю.
За його словами, він вважає правильним об’єднання фінансування допомоги Україні та захисту кордону з Мексикою, оскільки так вдасться отримати двопартійну згоду стосовно цих питань.
«У нас є зобов’язання, є речі, які ми можемо і повинні робити у всьому світі, але перш за все ми повинні дбати про наш власний будинок. І поки наші кордони широко відкриті, ми відкриваємо себе для великої загрози. Якщо ми хочемо допомогти з кордонами в Україні, ми повинні дбати і про американський кордон», — запевняє речник Палати представників США.
Зазначимо, що голосування за проєкт закону Джонсона про допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів відбудеться в четвер.
Нагадаємо, раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі не виключив, що президент США Джо Байден може накласти вето на бюджетний законопроєкт, у якому не буде коштів на допомогу Україні.
Про це Кірбі сказав журналістам на брифінгу у вівторок.
Представник Білого дому ухилився від прямої відповіді на питання, чи готовий Байден застосувати вето, якщо Конгрес проголосує за власний бюджетний законопроєкт, у якому не будуть передбачені витрати для України.
«Я думаю, що ми дуже чітко дали зрозуміти, наскільки глибоке занепокоєння викликає законопроект республіканців у Палаті представників і наскільки він не відповідає нашим потребам у національній безпеці», – сказав Кірбі.
«І як верховний головнокомандувач, президент ніколи не зробить нічого, що не відповідає нашим ключовим потребам національної безпеки», – додав він.