Уряд Туреччини вирішив не пропускати через свою протоку мінно-пошукові кораблі, які Україні подарувала Британія. Про це повідомляє дирекція комунікаційного Центру по боротьбі з дезінформацією Туреччини.
«Твердження деяких ЗМІ про те, що мінно-пошуковим кораблям, подарованим Україні Великою Британією, дозволили пройти через Турецькі протоки в Чорне море, не відповідають дійсності», — мовиться в заяві.
Туреччина одразу ж класифікувала «спецвійськову операцію» Росії проти України як «війну» і відповідно до статті 19 конвенції Монтре про режим проток закрила протоки для військових кораблів сторін, що воюють (Росії та України).
Офіційна Анкара вирішила, що не пропустить тральщики поки не скінчиться війна в Україні.
«Туреччина, що неупереджено і старанно дотримується конвенції Монтре з 1936 року, зберігає свою непохитну рішучість і принципову позицію впродовж усієї цієї війни, щоб запобігти ескалації напруженості в Чорному морі», — стверджує Центр.
Турецька сторона додала, що їхні союзники були належним чином проінформовані про те, що мінно-пошукові кораблі, подаровані Україні Сполученим Королівством, не зможуть пройти через Турецькі протоки до Чорного моря, поки триває війна.
По факту це дуже недружній до України крок Ердогана, який контролює усю владу у Туреччині. По-перше, британські кораблі не є військовими в прямому сенсі цього поняття — навпаки, вони мають нести безпеку, так як саме це й означає розмінування.
По-друге, Туреччина насправді пропускає в Чорне море окремі російські кораблі, а також судна, що перевозили російське озброєння з Сирії.
Нагадаємо також, що Анкара дає можливість фашистській Росії вивозити крадене українське зерно, більше того, частину його сама й купує.
А нещодавно Ердоган обурювався рішенню саміту ЄС щодо дозволу на початок переговорів з Києвом про приєднання до Євросоюзу — мовляв, не можна було цього робити раніше, ніж з Туреччиною.
Додамо такж, що Британія сала враховувати те, що Ердоган багато в чому допомагає Путіну, й діяти хітріше. Наприклад, передати кораблі Румунії. А коли вони б були вже в Чорному морі, Бухарест провів би їх передачу Україні.