У Фінляндії запропонували виділити Україні 80 млрд євро з Європейського стабілізаційного механізму. Про це повідомив голова центробанку Фінляндії Оллі Рен, передає Bloomberg 21 грудня.
За словами Рена, Європейський стабілізаційний механізм може стати «планом Б» для допомоги Києву.
«У нас немає нагальної потреби в ESM на фінансових ринках, але є глибока, екзистенційна необхідність щодо України. Це питання свободи, демократії та захисту Європи», — зазначив він.
Голова центробанку Фінляндії додав, що швидкий пошук коштів має важливе значення для стримування «загрози та імперіалістичних прагнень Путіна».
«Я дуже стурбований роз’єднаністю Європи і вето Угорщини. Не можна гаяти часу, тому інші 26 країн-членів ЄС повинні швидко зібратися і підготувати «план Б» без згоди Угорщини, яка, схоже, йде своїм шляхом «, — заявив Рен.
Механізм розширеного фінансування, створений у 2012 році, до цього часу розглядався як потенційний інструмент підтримки відновлення України в дискусіях між чиновниками в Брюсселі та Берліні.
Як заявив директор-розпорядник П’єр Грамеґна, цей механізм має найбільший сплачений капітал серед усіх міжнародних інституцій — трохи більше 80 мільярдів євро, а також додатковий капітал, що може бути використаний, у розмірі близько 620 мільярдів євро.
Голова центробанку Фінляндії також зазначив, що «реалістична і надійна довгострокова стратегія для ЄС» повинна включати використання 260 мільярдів євро активів Центрального банку Росії у вигляді цінних паперів і готівки, заморожених ЄС, країнами «G7» і Австралією. Понад дві третини цих коштів знаходяться в ЄС.
Нагадаємо, після того, як під неймовірним тиском усіх лідерів ЄС Орбан фактично був змушений відступити і не ветувати питання початку переговорів з Україною про вступ до Євросоюзу, він відігрався на блокуванні іншого вкрай важливого питання. Більше того, не соромлячись, означив, що це є шантаж.
Угорщина не підтримає пакет допомоги Україні у 50 млрд євро від Євросоюзу, допоки блок не виплатить усі кошти, заморожені для Будапешта. Про це сказав Орбан 15 грудня.
Наразі ЄС сподівається переконати Будапешт і прийняти рішення на початку лютого.
Крім того, досі не вирішене питання фінансування України в США. Конгрес, Сенат і Білий дім продовжують узгоджувати умови розблокування процесу голосування.