В останні дні над країнами Європи зафіксовано появу незвичайних та надзвичайно привабливих райдужних хмар. Про це повідомляє Space.
Ці полярні стратосферні хмари належать до найвищих у земній атмосфері та іноді отримують назву перламутрові хмари через свій барвистий вигляд. Удень 22 грудня мешканці багатьох міст на півночі Італії мали можливість насолодитися цією оптичною подією. Незвичайний феномен зафіксували в різних частинах Турину та Вербано. Ці рідкісні хмари також спостерігалися впродовж останнього тижня по всій Великобританії. Були вони помічені й в Норвегії, Швеції та Фінляндії.
Перламутрові хмари формуються над полярними регіонами у нижній частині стратосфери на висоті від 20 до 30 км, тоді як звичайні хмари утворюються на висоті менше 13 км. Райдужні хмари нагадують полярне сяйво, як вони освітлюють сонячне світло, що пробивається через обрій, і відбивають його на поверхню Землі.
Перламутрові хмари складаються з набагато менших частинок льоду, порівняно з більш звичайними хмарами. Коли сонячне світло проходить через ці дрібні частинки, воно розсіюється, і різні кольори виділяються на різні довжини хвиль, створюючи ефект веселки на небі.
Для формування цих хмар потрібна дуже низька температура, нижча за мінус 78 градусів Цельсія. Тому перламутрові хмари можна спостерігати лише взимку в полярних регіонах.
Незважаючи на те, що перламутрові хмари представляють собою дуже красивий феномен, вони також мають темний бік. Ці хмари відіграють ключову роль у руйнуванні озонового шару над Арктикою.