Українцям знову дошкуляє коронавірус. Більше того, у трьох областях перевищено епідемічний поріг по грипу і ковіду, і там можуть запровадити карантинні обмеження. Про це в ефірі телемарафону повідомив на головний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Він зазначив що на території України циркулює 13 штамів COVID-19, тому варто вакцинуватися.
«У трьох областях Україні перевищено епідемічний поріг — це Тернопільська, Житомирська і Чернівецька області. Там вже показники вищі, аніж стандартні до цього періоду. Тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні протиепідемічні заходи», — наголосив Кузін.
За його словами, з початку епідемічного сезону понад мільйон українців уже перехворіли на ОРВІ, грип і коронавірус. За тиждень з цими захворюваннями в Україні госпіталізують у середньому 4200 пацієнтів, і серед усіх випадків захворюваності близько третини припадає на коронавірус.
«Захворюваність на COVID також зростає, за останній тиждень вона зросла на 20%, вона точно зростає серед дітей. Також реєструють як випадки реанімації, так і летальні випадки. За минулий тиждень від коронавірусної інфекції померло 56 осіб, у тому числі одна дитина», — повідомив головний санітарний лікар.
Нагадаємо, у жовтні МОЗ повідомляв, що у шести областях Україні виявлено випадки підвиду COVID-19 під назвою Еріс. Це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 Омікрон.
«Наразі на території України циркулює близько 14 різних штамів вірусу довкола Омікрону… Методом секвенування виявлено десять випадків підвиду штаму COVID-19 Еріс. А саме — у шести областях: Дніпропетровській, Закарпатській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій», — уточнювали в МОЗ.
Симптоми Еріс такі ж, як і в інших відомих штамів COVID-19: біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка.
«Специфічна відмінність Еріс — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький», — пояснили у відомстві.
МОЗ нагадало, що основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень: двох доз первинної вакцинації та бустера, який вводять через п’ять місяців.
5 травня Всесвітня організація з охорони здоров’я оголосила про закінчення пандемії Covid-19. А 1 липня в Україні скасували карантин через Covid-19.