Депутати Вінницької міськради на жовтневій сесії підтримали рішення щодо запровадження мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в громаді. Тобто вдома можна, а на людях- ні.
Про це повідомляє Вінницька міськрада.
Дата збіглася з Днем української писемності та мови, що міський голова Сергій Могрунов назвав символічним.
«У цих питаннях компромісу бути не може. Війна довела: мова має значення», — зауважив мер.
У Вінницькій громаді тепер під забороною на вулицях та громадському просторі: російськомовна музика; книги мовою країни-агресора; телепрограми; спектаклі; фільми та серіали російського виробництва та російською мовою.
На жаль, в країні вистачає людей, які не розуміють, що йде жорстока війна, що ворог реально намагається знищити Україну, а її населення частково вбити, частково запротирити в концентраційні табори, а іншх зробити зазомбованими рабами.
Хтось з таких шанувальників Росії допомагає ворогу, а хтось просто поширює російську дичину навколо себе.
Нагадаємо, нещодавно жителі одного із сіл Вінницької області вступили в конфлікт через пісні російських музикантів, які підтримують війну проти України. «Поціновувачі» російського музичного продукту почали погрожувати своїм опонентам.
Про це в неділю, 24 вересня, розповів начальник поліції Вінницької області Іван Іщенко в себе у Facebook.
Зокрема, він виклав відео, де зафіксований конфлікт. За його словами, місцеві жителі під час відпочинку гучно увімкнули в колонках пісні російських виконавців, які активно підтримують війну.
Зрештою, двоє перехожих зробили їм зауваження. У відповідь на це господиня вибігла до них з ножем та криками.
На запису можна поучти, як жінка кричить: «Молчи…, х*хол…, я тебя… зарежу».
«Невдовзі приєднався її чоловік, голова сімейства та батько шістьох дітей, також з цікавими антиукраїнськими висловлюваннями: «Какая Украіна, ми в Украінє живьом…? Хлопці відповідали, що війна в країні, гинуть люди, але ж подружжя не розуміло чи не хотіло розуміти», — розказав Іщенко.
В решті решт чоловік з жінкою вимовили на камеру вибачення, але ж зрозуміло, що щирості в цих словах просто не існує.
Впевнені, ця історія теж підштовхнула владу Вінниці до прийняття рішення щодо заборони російськомовного культурного продукту.