Релокація підприємств з інших регіонів до Вінницької громади триває. Станом на початок грудня у місті вже офіційно зареєструвалися 349 суб’єктів господарювання. Напевно, сюди входять і ФОПи, адже середня кількість працівників на одному суб’єкті складає 4,925. При тому, що є досить великі підприємства, де працівників багато, вочевидь є і з меншим за середнє число (а це вочевидь ФОПи).
Як розповідає заступник міського голови Андрій Очеретний, один з ключових пріоритетів міста – це стійкість економіки. Тому муніципалітет продовжує створювати умови для успішної роботи бізнесу. Нині ситуація з релокацією стабілізувалася і щомісяця до Вінниці приєднується близько десяти нових суб’єктів. Так, протягом листопада свої виробничі потужності в наше місто перевезли 4 суб’єкти господарювання.
«Важливо, що 80% релокованого бізнесу вже працюють, наповнюють бюджет та створюють робочі місця. З початку повномасштабного вторгнення таких вже 1719. Дуже важливо розвивати економіку, тому муніципалітет створює умови для роботи», – зазначив А.Очеретний.
Релоковані підприємства спеціалізуються переважно на оптовій та роздрібній торгівлі, ремонті автотранспортних засобів і мотоциклів, переробній, легкій та машинобудівній промисловості, логістиці, комп’ютерному програмуванні тощо.
«Переважно релокувались підприємства з Київщини, Донеччини, Харківщини, а також із Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Луганської областей», — зауважив директор департаменту економіки і інвестицій міськради Максим Мартьянов.
Наразі у Вінниці ефективно працює одне із найпотужніших підприємств із виробництва б’юті-інструментів – «Сталекс». Його продукція користується попитом не тільки в Європі, а і в різних країнах світу. Також свої потужності перевіз «Укпостач» (холдингу UBC Group) і налагоджує виробництво холодильного та іншого торговельного обладнання.
Для підтримки та стимулювання не лише релокованого, а й місцевого бізнесу у Вінниці триває активна робота щодо розбудови індустріальних парків.