Україна завдає глибокого удару по Росії – Tagesspiegel
Нові дрони, розроблені в Україні, змогли кілька разів атакувати цілі в глибині Росії майже за 1000 кілометрів від кордону, пише Tagesspiegel.
У тому, що Україна атакує російську територію за допомогою безпілотників, немає нічого нового, але зараз видно іншу стратегію українців. Про це пише німецьке видання Tagesspiegel у матеріалі про те, як Україна може завдавати ударів далеко вглиб Росії.
“З початку року ми бачимо, що Україна намагається досягти результатів і просувається з безпілотниками у бік Санкт-Петербурга і Москви… Один удар може мати руйнівний вплив на Росію”, – сказав полковник австрійської армії Маркус Райснер.
Досі така зміна стратегії здавалася немислимою з однієї причини: Україна ще не отримала від західних союзників жодних систем озброєння, які б уможливили подібні атаки. Тепер ситуація може змінитись.
Наприкінці минулого року Київ оголосив про намір налагодити серійне виробництво БПЛА великої дальності. Якщо ці зусилля вже досягли своєї мети, це ще раз доводить, наскільки інноваційна українська економіка здатна давати результати в умовах дефіциту часу.
Минулого тижня міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишин, перебуваючи у Давосі, заявив у зв’язку з атаками на об’єкти у Ленінградській області: “Ця штука пролетіла рівно 1250 кілометрів і влучила у ціль”. За його словами, безпілотник був розроблений та побудований в Україні та коштував 350 доларів за штуку.
Таким чином, для атак могли використовуватися дві моделі БПЛА, обидві вони нещодавно надійшли до арсеналу української армії: AQ-400 Scythe та UJ-26 Beaver.
За словами французького військового експерта Стефана Одрана, AQ-400 Scythe багато в чому протилежний дорогим розробкам західних країн. Він обходиться без склопластику та складних систем керування. Натомість дрон оснащений колесами від тачки, простим двигуном та GPS-навігатором. За деякими даними, БПЛА обшитий фанерою з меблевої фабрики. За словами Одрана, як озброєння до нього додаються два артилерійські снаряди калібру 122 міліметри, “бо Україна ще має в запасі”.
Також для далеких атак могла бути використана модель UJ-26 Beaver. Ця система теж розроблена та зібрана в Україні. Згідно з деякими джерелами, конструкція цього дрона дещо складніша і складається зі склопластикових елементів.
Однак жодна з моделей не є такою дешевою, як стверджує міністр Камишин. Ціна AQ-400 з колесами від тачки та меблевою фанерою становить від 14 000 до 28 000 доларів залежно від комплектації. За даними порталу Globaldencecorp, вартість UJ-26 Beaver складає близько 100 000 доларів.
Дальність польоту безпілотників, яка, за даними українських джерел, не перевищує 1000 кілометрів для обох моделей, також недостатня для заявленого Камишиним маршруту 1250 кілометрів. Але можна припустити, що окремі екземпляри обох типів безпілотників були модифіковані для польоту більш далекі відстані.
Третьою новою розробкою української збройової промисловості є БПЛА UJ-25, який завдяки реактивній силовій установці здатний розвивати швидкість до 800 кілометрів на годину, що значно ускладнює його перехоплення системами ППО. Однак дальність польоту заявлена лише 800 кілометрів, що означає, що він не міг досягти міст на російському узбережжі Балтики, але може досягти Москви.
Нагадаємо, що раніше під Санкт-Петербургом під удар невідомих БПЛА потрапив термінал компанії “Новатек”.