Фашистська Росія постійно поширює дезінформацію стосовно подій в Україні, намагаючись лякати людей, посилювати невдоволення владою, розхитувати панічні настрої. Ціль одна — послабити обороноздатність країни.
Сьогодні маємо чергову дезу. Відео із заявою президента Володимира Зеленського про нібито «скасування воєнного стану в частині України» шириться соціальними мережами. Однак цей запис — фейковий. Про це повідомляє Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки в понеділок, 27 листопада.
Відео, що нібито є фрагментом сюжету телеканалу ICTV, поширюють у TikTok. У ньому стверджується, що голова держави «скасував» воєнний стан і мобілізацію в 10 областях, щоб «піднімати економіку».
Відео опублікував акаунт із логотипом телеканалу ICTV на аватарці, щоб мати правдоподібніший вигляд.
Шахраї використали відеозвернення Зеленського від 23 листопада, у якому він говорить про нові санкційні рішення, а фейкову «заяву» зловмисники наклали поверх оригінального відео.
«Також наприкінці ролика показують ведучого ICTV, який закликає перейти за посиланням, щоб дізнатися, в яких саме областях скасовують воєнний стан. Цей текст також озвучили поверх відео, а саме посилання є рекламою сумнівного Telegram-каналу», — резюмували в Центрі.
Зазначимо, напередодні розганяли інший фейк — про те, що в Україні начебто загинули більше мільону військових. Його теж зробили, як складову з теленовин…
Чи згадаємо 23 листопада. В той день в Україні поширювалася нова «лякалочка» про масований ракетний обстріл, який Росія начебто здійснить у ніч на 24 листопада. Начебто, готуються стратегічні бомбардувальники, носії «Калібрів»… Подібного роду вкиди робляться регулярно з самого початку повномасштабного вторгнення.
Фактично інформацюю дублювали анонімні ТГ-канали, а потім вона поширювалася у соцмережах. Насправді ж фашистська Росія може завдати такий удар в будь-який момент, що неоднарозово доводила, починаючи з минулорічного терору. Але робити це часто вона не може. Але хоче постійно тримати українців у напрузі. Ось для цього і запускаються ці фейки.
Вказує на те, що це дезінформація, й те, що джерело називають абстрактне — «українські військові»… Також «розмитий» час «атаки» — у найближчі 48 годин. А з якої години будемо вести відлік?..
У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки (Spravdi) повідомляли, що це є маніпуляцією та черговою спробою противника створити паніку у суспільстві.