Вінницькі спецпрокурори домоглися в суді повернення державі частини майнового комплексу державного підприємства «Вінницький авіаційний завод» (ВіАЗ) площею понад 3,5 тис м2 і загальною вартістю 116 млн грн.
Про це повідомляє Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону.
«У суді прокурори довели, що договір оренди від 03.04.2018 між ДП «ВіАЗ» та ТОВ «Вінницький авіаційний завод» та додаткові угоди до нього були укладені всупереч вимогам законодавства», — йдеться у повідомленні.
Зокрема, щодо погодження з органами управління майна передачі нерухомого майна іншому підприємству, погодження висновку про його вартість та розміру орендної плати.
«У листопаді 2023 року Господарський суд Вінницької області повністю задовольнив позов керівника Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до ДП «Вінницький авіаційний завод» і ТОВ «Вінницький авіаційний завод» про визнання недійсним договору оренди та зобов’язав товариство повернути державне нерухоме майно загальною вартістю 116 млн грн на користь держави», – додають у прокуратурі.
Зазначимо, що фірма, яка отримала раніше це майно, належала підозріюваному у держзраді екскерівнику Мотор Січі Богуслаєву.
Що було раніше
Нагадаємо, Кабмін 1 серпня передав акції Вінницького авіаційного заводу в управління ПАТ Мотор Січ. Про це повідомляла пресслужба Мінекономіки.
Рішення прийнято на пропозицію Нацагентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), як виняток, передбачений законодавством.
Зазначається, що наразі акції Вінницького авіаційного заводу за рішенням суду перебувають в управлінні АРМА. У свою чергу ПАТ Мотор Січ за рішенням військових органів було відчужено на користь держави в листопаді 2022 року. Нині Мотор Січ управляється Міністерством оборони України.
За словами заступника міністра економіки Олексія Соболева, Вінницький авіазавод історично тісно співпрацює з Мотор-Січчю, виконуючи капітальні ремонти та модернізацію двигунів для гвинтокрилів. У свою чергу, відчужене державою ПАТ Мотор Січ виконує важливі завдання з посилення обороноздатності країни.
«Визнано доцільним передати управління Вінницьким авіазаводом від АРМА до ПАТ Мотор-Січ. Це забезпечить безперебійну роботу заводу, покращить управління і дозволить обом підприємствам ефективно працювати на оборону України», — заявив він.
До повномасштабної війни це підприємство планували продати. Так, у січні 2020 року Фонд державного майна України опублікував список об’єктів малої приватизації, де 9 держпідприємств концерну «Укроборонпром», у тому числі Вінницький авіаційний завод. В «Укроборонпромі» не вбачають сенсу зберігати підприємство.
Раніше повідомлялося, що моторобудівна компанія «Мотор Січ» зацікавлена у купівлі Вінницького авіаремонтного заводу. Про це заявив тодішній голова ради директорів «Мотор Січі» В’ячеслав Богуслаєв (зараз його викрито як пособника російських окупантів). «Нам цікавий цей завод. Але його віднесли до підприємств оборонної промисловості та приватному інвестору не віддають», — скаржився тоді Богуслаєв. За його словами, підприємство перебувало у жалюгідному стані і потребувало капітальної модернізації.