Ув’язнені з вінницького СІЗО розміщували у соціальних мережах фейкові оголошення з продажу дров. Потенційним покупцям зловмисники представлялись працівниками лісгоспу та обіцяли, що у вартість також входить і доставка.
Після отримання передоплати – шахраї на зв’язок не виходили. Наразі слідчим та оперативникам обласного главку поліції відомо про 30 таких злочинних епізодів. Досудове розслідування триває.
За інформацією відділу поліції Вінницької області, шахраї працювали за класичною схемою – вони розміщували у різноманітних групах оголошення з продажу дров за цінами, нижчими ринкових. Щоб додатково зацікавити покупців та надати гарантії, переконували їх що працюють у підприємствах лісового господарства, а ціни зазначенні з урахуванням доставки.
За попередньою інформацією, до вчинення злочинів причетні троє зловмисники, віком 27, 32 та 35 років, родом із Вінницької області.
Вони перебувають у слідчому ізоляторі та очікують рішення суду за вчинені злочини. Двоє з них вчинили крадіжки, найстаршого обвинувачують у скоєнні автопригоди, в якій загинула людина.
Документували злочинні дії чоловіків оперативники Управління карного розшуку, слідчі Слідчого управління, співробітники оперативного відділу державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№1)» та відділу оперативно-розшукової роботи Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань
У камері фігурантів працівник поліції вилучили чорнові записи, мобільний телефон з сім-картою.
Процесуальне керівництво досудового розслідування здійснює Вінницька обласна прокуратура.
За вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, зловмисникам загрожує до восьми років позбавлення волі.
Нагадаємо, влітку викрили інших шахраїв, які діяли з місць обмеження волі. Як повідомляли у відділі комунікації поліції Вінницької області, діяла група аферистів з ДУ «Крижопільський виправний центр № 113». До складу ОЗГ входили раніше судимий за майнові злочини 32-річний уродженець Вінницької області, засуджений за вбивство та розбійний напад 31-річний киянин та 40-річний черкащанин.
Упродовж року вони ошукували жителів Одеської, Львівської, Івано-Франківської та Вінницької областей. Наразі слідчі задокументували ряд злочинних епізодів.
Схема діяла наступним чином. 32-річний засуджений телефонував за випадковими номерами. Під час розмови він представлявся співробітником банку та повідомляв потенційним жертвам, що начебто хтось «намагається зняти кошти з їх банківських рахунків».
Аби «запобігти зняттю грошей», шахрай пропонував співрозмовнику діяти за його інструкцією та здійснити певні операції. Після того, як жертви афери виконували вказівки, всі кошти з карток зараховувалися на підконтрольні «банківському співробітнику» та його співучасникам рахунки та мобільні телефони.
Під час обшуків за місцем відбування покарання зловмисників поліцейські вилучили достатньо доказів шахрайства, а саме, мобільні телефони, сім-картки, банківські картки та чернетки.