Здебільшого FPV-дрон-камікадзе після прямого влучання не знищує, а «лише» ушкоджує ворожу бронетехніку, особливо, що стосується танків, чия броня в рази товща, ніж у тих же бойових машин піхоти. Однак часто це вирішує хід бою.
Телеграм-канал «Ескадрон» (виробник та постачальник FPV дронів-камікадзе) показав цікаве відео, змонтоване з кадрів, знятих як баражуючим боєприпасом, так і контрольним безпілотним літальним апаратом.
Танк російських окупантів мчав по дорозі в сторону наших позицій. Коли його наздогнав дрон, вибух не став надпотужним, а пожежа була незначною. Тим не менше, через пару десятків метрів машина зупинилася, розвернулася й поїхала назад. І це вже дуже гарний результат.
Тим часом, видання «Forbes» повідомило, що РФ виробляє у 6 разів більше FPV-дронів, ніж Україна. У нас є близько двохсот виробників дронів, які виробляють щомісяця п’ятдесят тисяч камікадзе. Але це лише 10-15% від загальної потреби армії.
При цьому українським виробникам не вистачає двох тисяч інженерів, а щоб досягнути рівня РФ галузі потрібно шість тисяч інженерів.
Звичайно, ще є експорт, але він і дорожче і ненадійніше. З урахуванням того, що FPV-дрони-камікадзе на російсько-українській війні є зброєю №1 у обох сторін (артилерія вже на другому місці), Україна має різко наростити їх виробництво…
При цьому, дані «Forbes» викликають сумнів. По-перше, незрозуміло, наскільки надійні були джерела інформації, а по-друге, наші військові і волонтери вважають, що поки на фронті у нас трохи більше цих дронів (а не в росіян аж в 6 раз).