Дентальна імплантація — різновид незнімного протезування, яке однаково ефективне як за часткової, так і за повної адентії. Завдяки появі цієї технології вдалося відсунути на другий план знімне протезування, яке вважається сьогодні більш травматичним. Однак і зараз все ще залишаються сумніви щодо встановлення зубних імплантів. Детальніше процедура імплантація зубів «за» і «проти» буде розглянута зараз.
Джерело фотографії: www.implantatsiya.kyiv.ua
Як відбувається встановлення імплантів?
Багато пацієнтів сумніваються, чи наважуватися на цю операцію, адже навіть не знають, що на них чекає. Коротко хід процедури передбачає такі етапи:
- Безпосереднє вживлення штифта в ясна.
- Встановлення формувача ясен.
- Фіксація коронки після приживлення імпланта.
Більшість сучасних стоматологів безумовно «за» проведення такої операції, проте пацієнту слід врахувати кілька тонкощів. І це не тільки перегляд відгуків про імплантацію зубів. Зокрема, лікар повинен мати ліцензію на ведення хірургічної практики, пропоновані імпланти мають бути сертифіковані в Україні, а обраний екземпляр має перебувати в стерильному пакуванні, яке розкривається тільки перед пацієнтом. У такому разі можна бути впевненим, що все пройде добре.
Міфи про імплантацію
Щоб краще дізнатися всі «за» і «проти» процедури, не завадить викрити кілька поширених міфів про процедуру.
- Довгий час доведеться провести без зуба (зубів). Колись це справді було так, проте сучасна медицина зайшла далі. Сьогоднішні стоматологи можуть встановити тимчасову коронку просто в день імплантації. Таким чином пацієнту не доведеться терпіти незручностей протягом усього періоду приживлення штифта.
- Спостерігаються часті відторгнення. Вони можливі, але за рідкісним винятком. Зазвичай це відбувається, якщо пацієнт промовчав про наявні протипоказання або не дотримувався лікарських рекомендацій після операції.
- Це боляче. Ні, адже всі сучасні оперативні втручання проводяться під місцевою анестезією. Для пацієнта все проходить з комфортом.
- Це дорого. Так, зазвичай імплантація обходиться недешево, адже ціна формується з безлічі пунктів. Однак левова частка вартості — це ціна самого штифта. Вибір сучасних моделей вельми великий, тож підібрати економний і хороший за якістю варіант буде неважко.
Переваги та недоліки імплантатів
Щоб остаточно розібратися з питанням «за» і «проти», потрібно детально вивчити перелік усіх плюсів і мінусів імплантації зубів.
Плюси:
- У результаті операції тільки стоматолог зможе відрізнити імплант від натурального зуба. Візуально вони не помітні.
- Дефект зубного ряду можна усунути, без необхідності шкодити сусіднім здоровим зубам.
- Імпланти надійніші в експлуатації, ніж знімний протез.
- Ділянка, де встановлено штучний корінь, захищена від небезпеки атрофії щелепної кістки.
Мінуси:
- Операція з імплантації обійдеться дорожче, ніж знімне протезування.
- Приживлення імпланта в щелепній кістці зазвичай займає багато часу — приблизно від 2 до 6 місяців, залежно від щелепи та стану кісткової тканини.
- Існує досить об’ємний перелік протипоказань.
Самостійно прийняти правильне рішення про зубні імпланти «за» і «проти» пацієнту зазвичай важко, тому для вирішення питання варто записатися в стоматологію до хірурга-імплантолога. Досвідчений лікар надасть посильну допомогу в підборі найбільш відповідного плану для відновлення цілісності зубного ряду, який буде влаштовувати за всіма параметрами.
Основа надійного протезування — правильно виконана діагностика перед початком лікування. У цьому допоможе, зокрема, висококласне обладнання.