Лише 12 українських дронів завдали руйнівного удару по Рязані: правдивий стан ППО РФ

Недавній удар по Рязані, здійснений лише 12 українськими дронами, став черговим доказом того, як ефективно можуть діяти безпілотники на полі бою. Цей інцидент не тільки продемонстрував точність і можливості українських сил, але й вказав на серйозні недоліки у системах протиповітряної оборони Російської Федерації. У цій статті ми розглянемо, як такий обмежений контингент може завдати нищівних ударів і які наслідки це має для військової стратегії РФ.

Нищівний удар по Рязані: Як 12 українських дронів вразили ППО Росії

Аналіз ефективності українських дронів та слабкостей систем протиповітряної оборони РФ

У ніч на 24 січня Сили оборони України завдали вкрай результативного удару по ряду промислових об’єктів у Рязані, серед яких нафтопереробний завод, нафтосховище та Ново-Рязанська ТЕЦ. Всі ці об’єкти знаходять на південній околиці міста. При цьому це була лише одна із груп цілей, бо вже відомо про ураження ряду об’єктів у інших областях.

Але через те, що у Рязані були уражені нафтопромислові об’єкти, пожежа від яких прикрасила російське місто, сховати їх у РФ вже не могли. І факт цього результативного удару є дуже гарним маркером того, в якому реальному стані знаходиться російська система протиповітряної оборони.

Тим паче, враховуючи кількість засобів, які у ньому брали участь. Звісно справжня кількість невідома, бо єдиним джерелом інформації є російські джерела. Але якраз озвучена ворогом кількість українських БПЛА доволі ілюстративна. Бо так зване міноборони РФ відрапортувалась про “перехоплення” 121 українського дрона загалом, з яких 20 нібито над Рязанською областю. А по рязанському НПЗ, за даними місцевих ЗМІ, удар завдали 12 дронів.

І цього виявилось достатнім для результативного удару по нафтопереробному заводу, який має проєктну потужність у 16-18 млн тонн на рік і займає 4-5 місця серед усіх російських НПЗ за потужністю. При цьому цей об’єкт вже кілька разів був під ударами впродовж 2024 року та навіть отримав захист від дронів у вигляді натягнутих металевих тросів.

Рязанський НПЗ після удару 1 травня 2024 року

Також у Рязані знаходиться й відома авіабаза “Дягилево” де знаходяться дальні бомбардувальники Ту-22М3, а також 360-й авіаремонтний завод, який спеціалізується на ремонті Ту-22М3, Ту-95МС та Ил-76. Тобто це місто росіяни мали б прикрити засобами ППО дуже щільно.

При цьому українські дрони ще й мали пролетіти над прикордонними російськими областями, де також є відповідна концентрація російських військ. І навіть по прямій це про десь 470 км. Таким чином цей удар знову доводить, що ураження навіть критичних об’єктів на території РФ можливо результативно масштабувати.

Раніши ми повідомляли, що: Франція адаптує старі зенітки України у нові “шахедобійки” для мобільних груп.

А також, що: Бельгія модернізувала Leopard 1 із баштою Cockerill 3105: чи знайдеться покупець?

Share This Article
Exit mobile version