MBDA Germany розглядає можливість реалізувати проєкт розробки нового гіперзвукового протитанкового озброєння у рамках підтримки програми гіперзвукових технологій німецький збройних сил.
Такі плани компанії озвучив директор з майбутніх систем Дирк Цимпер під час організованого для медіа круглого столу у штаб-квартирі компанії у Шробенхаузене, розповідає видання Breaking Defense.
Читайте також: Надрукувати двигун для гіперзвукової ракети легше і це відкриває “фантастичні можливості”, кажуть у США
За словами Цимпера, гіперзвукове протитанкове озброєння позиціюється передусім як таке, що буде ефективним проти систем активного захисту танка чи іншої бронетехніки.
Таку ідею в MBDA обговорюють вже протягом багатьох років, але водночас Цимпер відмовився уточнювати, чи був вже створений демонстратор такої протитанкової ракети.
А от з того, що відомо — Bayern Chemie, дочірня компанія MBDA Deutschland, бере участь у нових розробках для гіперзвукового напрямку — зокрема йдеться про нову конструкцію палива, яке у поєднанні з прямоточним повітряно-реактивним двигуном може забезпечити швидкість у 6-7 Маха, повідомив представник цієї компанії.
Він також розповів, що наступним кроком має бути випробування двигуна та головки самонаведення, які могли б витримувати такі швидкості. “На такій швидкості маневрувати дуже складно”, — відзначив він, зауваживши, що реалізація такої системи може тривати роками перед початком виробництва.
Чи будуть до цього проєкту залучені інші національні підрозділи MBDA поки що невідомо, бо зазвичай між ними є чіткі бар’єри, водночас є припущення, що може бути організовано співробітництво на міжурядовому рівні.
Говорячи про гіперзвукові проєкти MBDA, то тут варто згадати, що MBDA France сьогодні є головним підрядником у створенні нової ядерної гіперзвукової ракети для винищувачів Rafale у рамках проєкту ASN4G (Air-Sol Nucléaire 4-го покоління).
Ракета ймовірно може стати на озброєння до 2035 року, точні ТТХ розробки поки що невідомі, але попередньо швидкість може становити 7-8 Маха, тоді як дальність — понад 1000 км.
Читайте також: США не змогли запустити наземну гіперзвукову ракету LHRW, і це ставить важливе питання