Під час штурмів Авдіївки ворог застосував касетні субелементи “Мотив-3М”, які мають самостійне індивідуальне наведення. Як мінімум про це повідомив ряд російських ЗМІ з додаванням відео з використанням щось подібного на них та твердженням, що мова йде саме про “Мотив-3М”, який також має назву СПБЭ-Д.
На відео у традиційній для РФ вкрай низькій якості можливо побачити лише роботу “ударного ядра” двох таких, чи подібних до них, суббоєприпасів.
Читайте також: Один з літаків ПС США може залишитися без своєї 105-мм гармати і зрештою бути “бомбовозом”
Зазначимо, що провести верифікацію відео та його локалізацію не є можливим, водночас використання ворогом “Мотив-3М” цілком можливо вважати цілком вірогідним.
Загалом “Мотив-3М” використовується для спорядження реактивних снарядів 9М55К1 від РСЗВ “Смерч” та коригованих 9М544 від РСЗВ “Торнадо-С”. Також він може входити у спорядження касетних авіабомб РБК-500, а також має увійти у номенклатуру суббоєприпасів нової плануючої бомби (створеної на базі РБК-500), але у цьому випадку, скоріш за все їх можливо виключити.
Принцип дії касетних реактивних снарядів з “Мотив-3М” полягає у розкритті касети з ними над районом скупчення ворожої бронетехніки, після чого елементи спускаючись на парашутах вмикають інфрачервоні датчики цілі, наводять на них та приводять у дію кумулятивні бойові частини, які діють за принципом “ударного ядра” – з формуванням високошвидкісного пенетратора.
Політ останнього на швидкостях у декілька км/с й відповідає за появу на відео характерних “вогневих стовпів”. Через те, що ураження цілей відбувається у верхню проекцією бронетехніки, гарантується висока гарантія її виведення з ладу.
Водночас такі вироби не є чимось унікальними, й ЗСУ активно використовує аналогічні за принципом дії, але артилерійські снаряди SMArt 155 та Bonus.
Водночас у РФ використання “Мотив-3М”, як і будь-яких інших аналогічних самонавідних боєприпасів, носить більш ніж епізодичний характер, а оприлюднене відео взагалі є першим. Що означає те, що ворог сконцентрував під Авдіївкою не лише значні ресурси у живій силі та техніці, а й направив вкрай дефіцитні у своєму строю системи “Смерч” та/або “Торнадо-С” з ще більш дефіцитним видом боєприпасів до них.
Зазначимо, що заявлена дальність пострілу “Смерч” 9М55К1 з такими субелементами складає до 70 км, а 9М544 з “Торнадо-С” – 120 км, що робить їх доволі важкою ціллю для контрбатарейної боротьби.
Читайте також: Один з операторів F-5 Tiger II нарешті попрощається з ними, але тимчасово залишить унікальні розвідники