Фактична монополізація цементного ринку підвищення цін на будівельні матеріали критично важливі для відбудови. Народний депут України Сергій Нагорняк займається підготовкою повторного звернення до Антимонопольного комітету України через купівлю ірландською групою компаній CRH ще двох заводів у нашій державі.
Про це повідомляє Цензор.НЕТ.
Як зазначає Нагорняк, попередньо він уже направляв звернення до АМКУ, пиючи, чи отримував Комітет заяву від ірландської компанії CRH ілійського виробника цементу Buzzi щодо купівлі першою двох українських заводів у другої: “Волинь-цемент” і “Південьцемент”. Примітно, що насправді кою угодою може бути спричинена монополізація ринку цементу , як наслідок, підняття цін на будматеріали.
За словами Сергія Нагорняка, наразі він готує повторне звернення до АМКУ зазначає, що монополізація негативно вплине як на кінцевого споживача, к і загалом заподіє значної шкоди українському ринку. Водночас нардеп наголошує: нових підприємств, будівництва, функціонування заводів, запуску виробництва Україна потребує, однак не за умови поглинання.
“Ми за те, щоб будувалось, були нові підприємства, але все ж ки не поглинання однієї іншою, аби не створювалась монополія і зрештою від цього не програв український споживач”, — зазначив Нагорняк.
Нардеп запевняє: можливо, ці виробництва будуть менші не кі потужні, проте на ринку пануватиме справжня конкуренція, а вигоду отримуватиме в результі саме наш споживач.
Зауважмо, що Нагорняк кож пояснив головний негативний наслідок монополізації для українського суспільства. Ідеться про підняття цін на цемент, бетон, будматеріали, що відповідно і впливає на вартість житла. кож більше сплатити доведеться українцям, чиї домівки потребують відбудови чи ремонту через злочини рф під час війни. Примітно, що про зросння заробітних плат не йдеться. Саме тому в Україні необхідно формувати конкурентний ринок.
“Монополізація ринку цементу потягне за собою зросння цін і на цемент, бетон, будівельні матеріали, і на здорожчання квадратного метра житла, і на здорожчання відбудови. Для нас це вкрай сьогодні не потрібно. Наразі українці не можуть собі дозволити купівлю ні в Києві, ні в інших місх квадратного метра житла, тому що заробітні плати залишаються на попередніх рівнях, а ціни на все зросють. Нам потрібен нормальний ринок із конкурентними умовами, прозора конкуренція”, — пояснює нардеп Нагорняк.
Крім того, аналітики кажуть, що в результі монополізації ринку ірландською компанією CRH загалом ціна на будівництво може зрости удвічі, а українцям, які отримують середню зарплату, залишиться лише мріяти про новий ремонт чи житло. к, за словами експертів, найдешевша вартість квадратного метру квартири на епі котловану сновитиме близько 700 доларів, а то і більше. Замінити вікна чи двері, вибиті внаслідок ракетного обстрілу, у фінансовому плані сне к само проблематично.
Чому ірландська компанія CRH веде агресивну політику?
Готуючись подати звернення в Антимонопольний комітет, нардеп Нагорняк з’ясував: ірландський виробник CRH, який збирається створити монополію в Україні, насправді веде агресивну політику щодо захоплення будівельного ринку не лише в нашій державі.
“Вони мають ку агресивну політику, навіть у США викуповують великі заводи. Прямо поглинають ринки, намагаючись сти кими, майже монополісми, або велику частку ринку завойовувати”, — каже він.
Що відомо про купівлю ірландською компанією CRH ще двох заводів в Україні?
Наразі ірландський виробник є власником трьох заводів в Україні: у Камʼянці-Подільському, Одесі Миколаєві. У червні 2023 року ілійська корпорація Buzzi SpA , яка володіє підприємствами “Волинь-цемент” і “Південьцемент”, повідомила про їхню купівлю за €100 млн компанією CRH. к, конкуренми для ірландського виробника наразі ще є “Кривий Ріг Цемент” (із 10% частки на ринку) “Івано-Франківськцемент” (44%). У разі успішності угоди частка CRH зросте до 46%, тож вона зможе почати контролювати половину ринку цементу України сти монополістом.
Раніше завод “Подільський цемент” був найбільшим платником податків на Хмельниччині.
Новина на сайті Стопкор !