Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відкинув усі спроби досягти компромісу, обравши шлях ізоляції. Лідери Європейського Союзу, котрі неодноразово стикалися з його перешкодами у прийнятті рішень щодо підтримки України та запровадження санкцій проти Росії за її агресію, схоже, знайшли новий підхід для вирішення цієї ситуації.
Після численних зусиль знайти спільну мову з урядом Угорщини союзники вирішили просто ігнорувати позицію прем’єра.
“Заперечення Угорщини враховуються, але дуже швидко ігноруються”, — зазначив високопосадовець ЄС, слова якого наводить видання Politico.
“Після 6 березня не залишилося сумнівів, що одна країна має розбіжності у поглядах. Метою завжди повинно бути досягнення згоди всіма 27 країнами. Якщо це неможливо, якщо стратегічні розбіжності залишаються — а у нас є всі підстави вважати, що так і є — ми будемо рухатися вперед у форматі 26”, — сказав співрозмовник.
Цей підхід, за словами чиновника, стане новою практикою у політичних ініціативах.
“Можливо, у майбутньому ми стикнемося з іншими проблемами”, — додав він.
Співрозмовник також акцентував, що безпека Європи є надто важливим питанням, щоб залежати від позиції однієї особи, яка суперечить загальному консенсусу.
“Якщо Орбан прагне діяти самостійно, ніхто його не зупинятиме”, — наголосив він.
6 березня під час саміту ЄС, де обговорювалися питання економічної конкуренції та військової допомоги Україні, заперечення Угорщини не взяли до уваги.
Зазвичай для публікації фінальної заяви потрібна одностайна підтримка всіх 27 країн, проте лідери блоку знайшли обхідний шлях: документ був опублікований як додаток від імені 26 держав без участі Угорщини. Незважаючи на відсутність підпису з угорського боку, додаток все одно став офіційним документом Євросовету.
Раніше UAZMI повідомляв, що Орбан висунув ЄС 12 вимог, серед яких відмова від прийняття України до спілки. Угорський прем’єр також наполягає на “сильному праві вето для національних урядів”.
Крім того, журналісти зазначали, що Орбан шукає нові способи для блокування вступу України до ЄС, ініціювавши проведення загальнонаціонального опитування щодо доцільності приєднання Києва до блоку.