У Кременці Тернопільської області правоохоронці за рішенням суду повернули державі приміщення філії Почаївської духовної семінарії, розташовані на території Миколаївського кафедрального собору.
У відділі комунікації поліції Тернопільщини зауважили, що адміністрацію закладу було попереджено заздалегідь. Скарг на дії правоохоронців не надходило.
«Ніякого інциденту не було. Виконується рішення суду. Суд присудив віддати споруди в державну власність. Це була планова акція, відповідні служби робили свою роботу, і поліція забезпечила охорону громадського порядку. Дітей перевели в інше приміщення», — зазначили в поліції.
Раніше в інформаційно-просвітницькому відділі УПЦ МП повідомили, що 30 листопада 2023 року о 6:00 ранку Кременецький Миколаївський кафедральний собор, де діє регентське училище, оточила поліція. Студенткам Кременецького духовного училища наказали покинути приміщення, а потім їх автобусом вивезли до гуртожитку місцевого закладу освіти.
Директор Кременецько-Почаївського державного історико-археологічного заповідника Василь Ільчишин повідомив, що триває інвентаризація, тож остаточно про стан майна щось сказати не можна.
«Єдине можу сказати, що пошкоджені фрески, є тріщини, відлущення, предмети мистецтва теж пошкоджені. Адже не дотримувався температурний та вологісний режим. У храмі зберігаються предмети мистецтва 18-19 століть, які мають високу мистецьку цінність. Вони потребують реставрації й консервації», — сказав Ільчишин.
У Верховній Раді у квітні було зареєстровано проєкт постанови про звернення до Кабінету Міністрів із пропозицією розірвати з Українською православною церквою (раніше вона офіційно називалась «Московського патріархату») договір оренди комплексів будівель Свято-Успенської Почаївської лаври. У липні комітет з гуманітарної та інформаційної політики підтримав цей проєкт…
Свято-Успенська Почаївська лавра – це православний чоловічий монастир у Почаєвому Тернопільської області, який перебуває в оренді УПЦ МП.
Нагадаємо, 29 березня закінчилася дія договору про оренду приміщень між Національним заповідником Києво-Печерська лавра та УПЦ (МП). Церковники з цієї парафії мають залишити територію святині або перейти до ПЦУ і залишитись.
30 березня комісію Мінкультури не пустили в приміщення Києво-Печерської лаври. Відомство звернулося в поліцію. 31 березня комісія знову не змогла потрапити на територію монастиря.
Суд відмовив у забезпеченні позову УПЦ (МП) до національного заповідника Києво-Печерська лавра щодо недійсності одностороннього розірвання договору оренди.