Мер Києва Віталій Кличко під час прямого ефіру із тунелю київського метро зупинився посеред своєї промови і деякий час просто мовчав. Про це свідчить відео, яке потрапило в соцмережі в п’ятницю, 8 грудня.
На кадрах можна побачити, що посадовець, ніби «розгубився». Принаймні, кілька секунд він мовчав, немов намагався підібрати слова.
«Підсумовуючи, можу сказати, що зараз з міркувань безпеки…», — почав було він, проте чомусь замовк.
Як відомо, в Києві з 9 грудня закриють принаймні на шість місяців рух поїздів метрополітену на «синій» гілці між станціями Деміївська та Теремки. Рух потягів між станціями буде повністю зупинений до завершення ремонтних робіт тунелю.
В організації додали, що ділянка між станціями метро Либідська та Деміївська була проблемною ще під час її будівництва. Під час першого випробування у радянські часи сталася аварія, через що будівництво було «заморожено» на роки.
Начальник КП Київський метрополітен Віктор Брагінський в ефірі телеканалу Київ назвав можливих причин підтоплення тунелів.
«Перша — генпідрядник виконав неякісно роботу. Друге — тунель знаходиться в поймі річки Либідь, тобто за оправою тунелю знаходиться вода… Тобто може вплинуло те, що Либідь дала свій приток. І третє — геологічні умови, сток, плавуни… тут торфяники», — сказав він.
Запущена ця ділянка метрополітену була у 2010 році, при цьому роботи на ній виконувались з 2007 по 2008 рік.
За словами чиновника, сьогодні після ранкового піка працівники підземки побачили нові тріщини, таким чином виникла загроза безпеці перевезення пасажирів. «Тому було ухвалено рішення о 13:45 зупинити рух цією ділянкою», — сказав Брагінський.
Паралельно співробітники столичної підземки займаються ліквідацією цієї ситуації.
«З понеділка ми приступаємо до буріння скважин для проведення геології та геодезії. Профільний інститут буде вивчати ситуацію, чому це трапилося. За два тижні після отримання результатів по геології буде перший звіт, після чого тунель буде вскритий зверху», — розповів він.
Фахівцям потрібно дістатися тунелю і побачити, чи були генпідрядниками дотримані норми, передбачені проєктом, а також чи була зроблена гідроізоляція, хімзакріплення.
Керівництво метрополітену вважає, що це відбудеться приблизно через 2-3 місяці, оскільки необхідно зробити котлован розмірами близько 20 метрів завдовжки та близько 10 метрів завширшки.
Брагінський додав, що остаточні висновки можна буде зробити лише після того, як «як ми побачимо, чи виконав генпідрядник умови будівництва на складній ділянці».