КНДР не вдалося вивести на орбіту ракету із супутником-шпигуном на борту.
КНДР не вдалося вивести на орбіту ракету із супутником-шпигуном на борту. Відомо, що відразу ж після запуску ракети вибухнула в повітрі. Це була перша спроба КНДР вивести у космос супутник-шпигун.
На борту ракети був супутник-шпигун Malligyong-1-1. Сам апарат стартував із космодрому Сохе, заявив віце-генеральний директор Нацуправління аерокосмічних технологій КНДР, інформує ресурс Yonhap.
Джерело пише, що запуск ракети відбувся лише через три години після тристороннього саміту в Сеулі за участю президента Кореї Юн Сок Йоля, прем'єр-міністра КНР Лі Цяна та прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди.
Найцікавіше, що Рада безпеки ООН суворо заборонила здійснювати запуски з використанням технологій балістичних ракет, включаючи і ракетоносії.
Вибух ракети стався на етапі відокремлення від неї першого розгону.
У Пхеньяні заявили, що причина вибуху – неправильна експлуатація нового двигуна, який працює на нафті та рідкому кисні. Однак це не єдина версія причини НП.
Об'єднаний комітет начштабів Південної Кореї повідомив, що запуск було здійснено в понеділок, 27 травня, близько 23:00 над Жовтим морем у районі Тончанрі.
При цьому в КНДР вже попередили Японію про можливий запуск ще однієї ракети 4 червня, позначивши три місця, куди можуть впасти її уламки.
У 2024 році КНДР планує вивести на орбіту три супутники. У листопаді 2023 року Пхеньян успішно вивів на орбіту свій перший супутник-шпигун.
Індо-Тихоокеанське командування США розкритикувало запуск ракети КНДР.
Сеул у відповідь пригрозив новими військовими навчаннями за участю сучасних винищувачів поблизу кордону.
Раніше ми повідомляли, що КНДР могла поставити РФ понад 1 млн. артилерійських снарядів.
Нагадаємо, КНДР постачає РФ не лише нові, а й застарілі артилерійські снаряди 1970-х років.