Невідомий літак, який не виходив на зв’язок із диспетчерами, помітили в небі над Німеччиною в ніч на 9 грудня. Це стало причиною того, що за тривогою підняли німецькі винищувачі.
Про це повідомляє Bild.
Непізнаний літак увійшов у повітряний простір Німеччини з Литви. По тривозі піднято два надзвукові винищувачі Eurofighter тактичної ескадрильї люфтваффе в Нойбурзі-на-Дунаї. Вони пролетіли в небі над Баварією і Тюрингією, щоб перехопити літак-порушник.
За даними ВПС Німеччини, німецькі винищувачі максимально наблизилися до літака з Литви і встановили з його пілотом зоровий контакт. Той пояснив, що сталася втрата зв’язку. Він змінив курс, винищувачі супроводили його до повітряного простору Польщі.
Жителі Баварії та Тюрінгії, над якими відбувалася повітряна операція, масово дзвонили в поліцію, повідомляючи про гуркіт у небі та тремтяче скло у вікнах.
Тим часом Генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung заявив про необхідність виправити недоліки в підготовці німецьких збройних сил до оборони країни і НАТО.
Бундесвер роками був орієнтований на врегулювання міжнародних криз. Це дає про себе знати зараз, коли в центрі уваги знову опинилися НАТО і національна оборона, продовжив Броєр.
Щодо Росії він сказав, що стурбований тим, як країна «озброюється в даний момент» і як позиціонує себе президент Володимир Путін.
За його словами, повернення до часів, що передували великому російському вторгненню в Україну, вже не буде. Німеччина повинна звикнути до думки, що «одного дня нам, можливо, доведеться вести оборонну війну».
На запитання, чи зможе Бундесвер впоратися з можливим нападом Росії на НАТО після можливого завершення війни в Україні, Броєр відповів: «Так. І крапка. У нас немає альтернативи. Ми можемо захистити себе, і ми захистимо себе».
Нагадаємо, восени японська влада висловила протест Москві у зв’язку з порушенням російським гелікоптером повітряного простору країни. Про це 31 жовтня повідомило агентство Kyodo News.
Російське повітряне судно вторглося в японський повітряний простір біля півострова Немуро. Повітряні сили країни підняли винищувачі у відповідь на порушення. Зазначалося, що у відповідь на такі дії Токіо висловило рішучий протест Москві по дипломатичних каналах.
Подібна ситуація з вертольотом РФ сталася у березні 2022 року, після того, як Японія разом з багатьма західними країнами почала вводити економічні санкції проти РФ. Торішнє вторгнення відбулося поблизу Північних територій Японії — групи островів, на які претендує Москва (Південні Курили).