Сьогодні важко переоцінити роль FPV-дронів на фронті. Вони щоденно нищать ворожу техніку і живу силу, наводячи тваринний страх на окупантів…
Міністерство оборони України протестувало дрони від шістьох виробників. Здебільшого — FPV-дрони, спроєктовані та виготовлені приватними компаніями. Відео з випробуваннями дронів відомство оприлюднило у Facebook.
Військові протестували безпілотники FPV шести приватних компаній на стійкість до радіоелектронної боротьби, включаючи придушення відеосигналу та стабільність каналу управління. Деякі безпілотники, в тому числі типу «камікадзе», продемонстрували багатообіцяючу стійкість під час випробувань.
Нагадаємо, на потужностях «Укроборонпрому» розгорнули ліцензійне виробництво трьох моделей FPV-дронів приватних компаній. Про це на початку листопада розповів генеральний директор «Укроборонпрому» Герман Сметанін в інтерв’ю ЕП.
«FPV-дронів зараз потрібно дуже багато. Ми допомагаємо приватним фірмам масштабувати їхні розробки. Підписали ліцензійні угоди з трьома великими компаніями на виробництво їхніх моделей. У нас є люди, приміщення, нам завозять компоненти і ми виробляємо. Ми допомагаємо масштабувати розробки всім, хто до нас звертається», – зазначив тоді Сметанін.
Для довідки
FPV-дрони — це безпілотники із функцією передавання відео в реальному часі з камери на самому БПЛА. Від решти дронів вони різняться швидкістю, точністю та особливостями керування: пілот такого дрона керує ним у спеціальних окулярах (що і забезпечує «вид від першої особи», first person view) та з пульту.
Враховуючи, що дрон передає відео в реальному часі, а оператор «бачить» місцевість через спеціальні окуляри, він наче «сидить» усередині самого БПЛА, подібно до пілота. Такі дрони можуть літати зі швидкістю понад 100 км/год.
FPV можуть бути різні за конструкцією та методом використання: є крилатого типу («літачки»), є роторного типу. Є «камікадзе», які летять в один бік із бойовою частиною, є «бомбери, у яких є механізм скиду». Такий дрон підлітає до позицій, скидає снаряд і повертається назад.