Полковник запасу ЗСУ та пілот-інструктор Роман Світан в інтерв’ю Radio NV розповів, які завдання виконують українські бійці на лівому березі Дніпра у Херсонській області.
В ефірі Radio NV Світан зазначив, що останнім часом російська армія виводила частини з лівого берега Дніпра у Херсонській області, щоб посилити переважно запорізький напрямок, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.ua.
«Природно, щільність військ російських на лівому березі впала. Цим скористалися наші війська і наша розвідка, яка доповіла про те, що є деякі ділянки — кілометри буквально, де взагалі немає російських військ. Природно, було виконано певні дії щодо лівого берега: перекинуто додаткові сили на лівий берег на деяких ділянках. Якраз на тих, на яких росіянам дуже складно проводити оборонні заходи», — розповів полковник запасу ЗСУ.
За його словами, загальна кількість сил і засобів ЗСУ на лівому березі Дніпраа у Херсонській області обчислюється ротами, які розтягнуті на певних ділянках.
«Там три-чотири ділянки є, де вже можна говорити про щонайменше створення плацдармів. Кілометрів 100 вгору за течією Дніпра від Чорного моря, можна говорити, на лівому березі перебувають наші розвідгрупи. Але вони там перебувають пів року як мінімум — ще з травня місяця, як пішла зеленка. Природно, наша розвідка на лівому березі виконує бойові завдання. Зараз іде посилення», — сказав Світан.
Полковник ЗСУ пояснив, що основне завдання, яке ЗСУ виконують на лівому березі Дніпра, — намагаються відсунути від нього російські артилерійскі частин, щоб убезпечити Херсон і частину населених пунктів на правому березі від роботи армійської артилерії.
«Друге завдання — це спробувати створити певні плацдарми. І якщо росіяни не зможуть знайти резерви для того, щоб збільшити щільність військ на лівому березі, то тоді можна ухвалювати рішення про форсування Дніпра», — додав він.
За словами Світана, форсування Дніпра, принаймні, в осінньо-зимовий період, буде складно здійснити, якщо росіни зупинять наступальні дії в районі луганського та бахмутського напрямків, а також Авдіївки та перекинуть частини на лівий берез, перейшовши у глуху оборону. В такому випадку просування українських військовиз зупиниться «на тому рівні, на якому перебуває зараз».
Однак, на думку Світана, у випадку, якщо росіяни не підсилять угрупування на лівому березі Дніпра, форсування річки неминуче.
«Це означає, що будуть створені певні фортифікаційні споруди на лівому березі. І інженерно-технічні війська відбудують системи перекидання різного рівня — починаючи від понтонних, закінчуючи певними баржевими механізмами, які перекинуть важку техніку на лівий берег. Але вихід важкої техніки на лівий берег без перекидання спочатку артилерії, зенітно-ракетних комплексів неможливий. Тому що важка техніка — це легка ціль для противника, якщо вона не буде прикрита системами безпеки — і артилерією, і ППО», — розповів він.
За словами полковника запасу ЗСУ, якщо форсування Дніпра розпочнеться, у росіян не вистачить засобів, щоб ловити українських військових у «капкани», та не буде механізму, щоб зупинити форсування, бо Каховську ГЕС вони вже підірвали.
У зведенні американського Інституту вивчення війни (ISW) за 7 листопада сказано, що ЗСУ, схоже, перекинули окремі одиниці бронетехніки на лівий берег Дніпра у Херсонській області — вперше відтоді, як у жовтні 2023 року розпочали тут ширшу, ніж зазвичай, наземну операцію.
Окремі російські «воєнкори» також стверджували, що одна чи дві українські амфібії перетнули Дніпро біля Кринок, тоді як інші блогери заявляли, що українські сили перекинули в цей район кілька броньованих машин неуточненого типу. За твердженням російських провоєнних джерел, понад 300 українських військовослужбовців (приблизно один батальйон) діють на лівому березі Дніпра в районі Кринок.
Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання