Китай запустив «найпотужнішу у світі» твердопаливну ракету

Піднебесна продовжує примножувати свої космічні успіхи. Так, китайська приватна аерокосмічна компанія Orienspace 11 січня вперше запустила в космос ракету-носій власного виробництва Gravity-1, яку називають «найпотужнішою твердопаливною ракетою у світі».

Китай запустив «найпотужнішу у світі» твердопаливну ракетуПро це повідомляє CGTN.

Запуск відбувся з морської платформи в Жовтому морі неподалік міста Хайян східної провінції Шаньдун. Ракета стартувала з трьома метеорологічними супутниками Yunyao-1.

Gravity-1 має висоту близько 30 м, злітну вагу 400 тонн і здатна підняти близько 6500 кг корисного вантажу на низьку навколоземну орбіту або 4200 кг на 500-кілометрову сонячно-синхронну орбіту. Вона здатна вивести в космос кілька супутників вагою понад 100 кг, а також невеликі вантажні космічні кораблі вагою від 3 до 4 тонн.

Ракета має три основні ступені та чотири прискорювачі, які всі оснащені твердопаливними двигунами та поворотними соплами. При цьому двигун третього ступеня можна замінити двигуном на рідкому кисні та гасі для збільшення вантажопідйомності.

Компанія Orienspace уже розробляє ракету носій Gravity-2 з багаторазовими ступенями активної зони, та Gravity-3 — важку багаторазову ракету-носій.

Нагадаємо, 26 грудня минулого року Китай запустив три наукові супутники на заплановану орбіту у космосі. Тайюаньський центр запуску супутників запустив ракету-носій Long March-11 з вод біля узбережжя Янцзяна, провінція Гуандун на півдні Китаю. Запуск відбувся о 06:39 за пекінським часом. Це була 503-я місія серії ракет-носіїв типу Long March. Зазначається, що супутники Shiyan-24C використовуватимуться переважно для космічних науково-технічних експериментів.

6 січня вже цього року року Китай відправив у космос чотири метеорологічні супутники Tianmu-1. Космічні апарати вивела на орбіту ракета-носій Куайчжоу-1А (Kuaizhou-1A). Вона стартувала з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю.

Супутники Тяньму-1 із номерами 19, 20, 21 і 22 увійдуть до складу метеорологічного угруповання і використовуватимуться для збору даних про атмосферу та надання комерційних послуг у сфері метеорології. Ця місія стала 25 польотом ракет-носіїв Куайчжоу-1А. З 22 березня минулого року цей тип ракети здійснив п’ять польотів, відправивши на орбіту 20 супутників.

Китай запустив «найпотужнішу у світі» твердопаливну ракету


Джерело


Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI