Шпигуни РФ та Китаю змінюють тактику в Європі

Працівники розвідувальних служб Росії та Китаю все частіше видають себе за журналістів чи представників неурядових організацій, намагаючись здійснити збір інформації, зазначається в щорічному звіті Державної безпеки Бельгії. Про це пише агентство Belga.

Шпигуни РФ та Китаю змінюють тактику в ЄвропіЗгідно із звітом, особливо у столиці Бельгії, яка є осередком діяльності ЄС і штаб-квартирою НАТО, іноземні спецслужби стають більш вдосконаленими у своїх спробах отримати інформацію. Росія, змінюючи тактику через кардинальні зміни в міжнародних відносинах, тепер користується неформальними розвідниками, які можуть видавати себе за журналістів, громадських діячів чи представників культурних об’єднань.

Хоча Росія втратила дипломатичних агентів через видворення багатьох співробітників посольств і консульств, вона збільшила кількість неофіційних агентів. Схожі зміни відбуваються і в розвідувальних операціях Китаю, який тепер активно використовує кіберактивності та вербує неофіційних агентів для своїх завдань.

За останні два роки Бельгія виявила та депортувала 60 агентів з дипломатичними паспортами. Китай після арешту одного з його офіцерів у Бельгії в 2018 році став обережнішим і зараз акцентує увагу на кіберактивності та вербуванні неофіційних агентів.

Що було раніше

Найвищий представник Росії в Європейському Союзі Кирило Логвінов, ймовірно, є шпигуном. Про це йшлося у жовтневому матеріалі Spiegel за підсумками дослідження разом з партнерськими організаціями. 

Підозри, що високопоставлений дипломат РФ працює на російську спецслужбу виникли після спільних розслідувань європейських ЗМІ. Бельгійська розвідувальна служба внесла топдипломата до списку агентів Служб зовнішньої розвідки.

Логвінов з 2018 року акредитований як дипломат при російському постійному представництві в Брюсселі. Після того, як останній посол Росії в ЄС залишив посаду близько року тому, Логвінов виконував обов’язки голови представництва і, таким чином, де-факто був його заступником.

За публічною інформацією, він також працював у посольстві Росії в Берліні з 2010 по 2014 рік. Тоді ймовірного шпигунства Логвінова «не помічали». Бельгійська влада підозрює Логвінова та інших співробітників посольства ЄС, які залишилися, у таємній роботі проти європейських інтересів.

Повідомляється, що Логвінова підозрювали у шпигунстві ще минулого року, однак дипломат на той момент ще не очолював представництво Росії. Згідно з дослідженням ЗМІ, питання про те, що робити з Логвіновим, вже деякий час хвилює дипломатів ЄС і західні спецслужби. Інсайдери повідомляють, що минулого року в колах ЄС щодо нього спалахнула суперечка.

Бельгійська контррозвідка закликала внести підозрюваного агента до списку осіб, які підлягають депортації. Однак цьому завадили дипломати з Європейської служби зовнішніх дій (ЄСЗД). Вони, ймовірно, побоювалися подальших негативних наслідків для власних представників у Росії. Віцепрезидент Європарламенту Мартін Хойсік сказав, що він шокований тим, що Логвінова досі не вислали та припустив, що після публікацій парламент розгляне цю справу та тиснутиме на ЄСЗД.

Кирило Логвінов і постійне представництво Росії при ЄС залишили без відповіді запит від Spiegel щодо звинувачень.

Шпигуни РФ та Китаю змінюють тактику в Європі


Джерело


Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI