Євросоюз оголосив 12-й пакет санкцій проти Росії

Влада Євросоюзу затвердила 12 пакет санкцій проти країни-агресора Росії, який набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС. Про це повідомляється на сайті Європейської Ради у понеділок, 18 грудня.

Євросоюз оголосив 12-й пакет санкцій проти Росії

«У цьому 12 пакеті ми пропонуємо потужний набір нових списків і економічних заходів, які ще більше послаблять російську військову машину. Наше повідомлення чітке, як я вже заявляв, коли очолював неформальну Раду із закордонних справ у Києві: ми залишаємось непохитними у своїй відданості Україні та продовжуватимемо підтримувати її боротьбу за свободу та суверенітет», – заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Зокрема, Євросоюз ввів суворі обмеження проти російських алмазів.

«ЄС запроваджує заборону на прямий або непрямий імпорт, купівлю або трансфер алмазів із Росії. Заборона стосується алмазів із Росії, алмазів, експортованих із Росії, алмазів, які перевозять транзитом через Росію, і російських алмазів, оброблених у третіх країнах», – йдеться в заяві.

Пряма заборона стосуватиметься непромислових природних і синтетичних алмазів, а також алмазних прикрас починаючи з 1 січня 2024 року. Непряму заборону на алмази, оброблені в третіх країнах, зокрема прикраси з діамантами з РФ, запроваджуватимуть поетапно з 1 березня, її буде завершено до 1 вересня 2024 року.

Заборона також поширюється на ювелірні вироби з російськими діамантами.

Окрім того, до санкційного списку було додано 29 організацій, які підтримують військово-промисловий комплекс Росії у її війні проти України. Деякі з них належать до третіх країн та залучені до обходу торгових обмежень, або є російськими організаціями, залученими до розробки, виробництва та постачання для військово-промислового комплексу Росії електронних компонентів.

Подовжено заборону на транзит для товарів і технологій подвійного призначення, що експортуються з ЄС до третіх країн через територію Росії.

Влада Євросоюзу запроваджує жорсткіші правила впровадження обмеження цін на нафту. Буде посилено механізм обміну інформацією, що дозволить краще ідентифікувати судна та організації, які здійснюють оманливі дії, такі як переміщення нафти з судна на судно.

Рада вирішила запровадити правила сповіщення про продаж танкерів будь-якій третій країні, щоб зробити їх продаж та експорт більш прозорими. Мова зокрема про вживані транспортні засоби, які можуть бути використані для ухилення від заборони на імпорт російської сирої нафти чи нафтопродуктів і обмеження цін G7.

Також пакет санкцій додає Швейцарію до списку країн-партнерів, які застосовують набір обмежувальних заходів щодо імпорту чавуну та сталі з Росії.

Окрім економічних санкцій, Рада вирішила включити до списку 140 фізичних та юридичних осіб. Мова йде про осіб, які мають відношення до російської армії та оборонної сфери, зокрема військово-промислових компаній і приватних військових компаній.

Під санкції також потрапили особи з економічної сфери й сфери IT, люди, пов’язані з організацією виборів на окупованих територіях України.

Що було раніше

Рада Європейського союзу 23 червня 2023 року ухвалила 11 пакет економічних та індивідуальних санкцій проти Росії, спрямованих на посилення наявних обмежень ЄС і припинення їхнього обходу.

Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель зазначив тоді, що санкції ЄС вже мають високу ціну для російської економіки та для спроможності Кремля фінансувати свою агресію.

«11 пакет збільшує наш тиск на Росію та на воєнну машину Путіна. Перериваючи шляхи для обминання, ми доведемо до максимуму тиск на Росію, надалі позбавляючи її ресурсів, яких вона відчайдушно потребує для продовження своєї злочинної війни проти України», — сказав він.

Боротьба з обходом санкцій

Щоб боротися з обходом санкцій, ЄС посилює двосторонню і багатосторонню співпрацю з третіми країнами й технічну допомогу. У ситуаціях, коли співпраця не допоможе досягти результату, ЄС вживатиме «швидких, пропорційних і цілеспрямованих дій», які спрямовані виключно на те, щоб позбавити РФ ресурсів, які дозволяють їй продовжувати війну проти України «у формі відповідних індивідуальних заходів у відповідь на участь операторів третіх країн в обході санкцій».

Як крайній захід боротьби з обходом санкцій ЄС може обмежити продаж, постачання, передачу чи експорту товарів і технологій, які вже заборонено ввозити до Росії, зокрема тих, що можуть використовуватися для ведення війни, до третіх країн, щодо яких спостерігають «постійний і особливо високий ризик» використання для обходу санкцій.

Заборона транзиту

Для мінімізації ризику обходу санкцій ЄС заборонив транзит через територію Росії більшої кількості товарів і технологій, які можуть використовуватися для військових потреб, авіації чи космічної індустрії та авіаційного і ракетного пального – для товарів, які експортуються з ЄС до третіх країн.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада ЄС внесла ще 87 компаній до переліку суб’єктів, які безпосередньо підтримують ВПК Росії у війні проти України. Вони підлягатимуть суворішим експортним обмеженням щодо товарів і технологій подвійного використання .

До списку входять чотири іранські компанії , які виробляють безпілотники і постачають їх Росії, компанії третіх країн, які беруть участь в обході торговельних обмежень, а також деякі російські організації, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронних компонентів для російського ВПК.

Також ЄС розширив список заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, включаючи електронні компоненти, напівпровідникові матеріали, обладнання для виробництва та тестування електронних інтегральних схем і друкованих плат, прекурсори енергетичних матеріалів та прекурсори хімічної зброї, оптичні компоненти, навігаційні прилади, метали, що використовуються в оборонному секторі та морське обладнання.

Санкції проти медіа

Рада ЄС зупинила ліцензії на мовлення ще на п’ять медіа як такі, що прямо або опосередковано підконтрольні РФ і використовуються для маніпулятивного подання інформації: RT Balkan, Oriental Review, Tsargrad, New Eastern Outlook і Katehon.

Транспортні санкції

ЄС поширив заборону на перевезення вантажів до ЄС автомобільним транспортом на причепи та напівпричепи, зареєстровані в Росії , у тому числі на вантажівки, зареєстровані за межами Росії.

Крім того, з огляду на різке збільшення випадків оманливої ​​практики суден, що транспортують сиру нафту та нафтопродукти, Рада ЄС вирішила заборонити доступ до портів і шлюзів ЄС будь-яким суднам , які здійснюють перевалку з судна на судно, якщо у компетентних органів є достатні підстави підозрювати, що судно або порушує заборону на імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів морським транспортом до ЄС, або транспортує російську сиру нафту чи нафтопродукти, придбані дорожче, ніж визначена союзниками гранична ціна.

Така ж заборона буде застосовуватися до суден, якщо у компетентних органів є вагомі підстави підозрювати, що є незаконне втручання у навігаційну систему під час перевезення російської нафти і нафтопродуктів.

Енергетика

Припиняється дія тимчасового винятку із санкцій для Німеччини та Польщі щодо постачання сирої нафти з Росії через північну секцію нафтопроводу «Дружба». Водночас, цим шляхом можна буде прокачувати нафту з Казахстану чи інших третіх країн.

Персональні санкції

Запроваджуються також персональні санкції проти низки фізичних та юридичних осіб.

Євросоюз оголосив 12-й пакет санкцій проти Росії


Джерело


Подобається цей пост? Поділіться ним з друзями:
UAZMI