Які оновлення отримав український тренажер для танка Т-72ЕА від “Енергія-2000”

Українська компанія “Енергія-2000”, яка займається виробництвом тренажерів для озброєння та військової техніки, створила новий пакет програмного забезпечення для своїх тренажерів екіпажів танка Т-72ЕА (модернізований варіант танка Т-72М1 від чеської компанії Excalibur Army).

Нове програмне забезпечення для цих тренажерів має розв’язати низку різних проблем, пов’язаних з адаптацією до вимог сучасної війни, відзначає керівник проєктів “Енергія-2000” військовий фахівець Микола Саламаха, його цитує видання АрміяInform.

Читайте також: Південна Корея вважає, що РФ отримала від КНДР аж 1 мільйон снарядів – Bloomberg

Т-72ЕА танк
Завдяки новим удосконаленням українські танкісти зможуть ефективніше використовувати Т-72ЕА на полі бою, фото — АрміяInform, автор Олександр Шульман

За його словами, поява нового програмного забезпечення для тренажерів танка Т-72ЕА передусім була пов’язана з нагальною вимогою підготовки танкістів для боїв у населених пунктах, передусім у місті.

Так, якщо на відкритих місцевостях танки працюють здебільшого на дальностях прямого пострілу, то під час боїв у місті ситуація зазвичай дещо інша. “Враховуючи кут підвищення танкової гармати 2А46 +14,5° і те, що в урбанізованій місцевості цілі здебільшого розташовані на відстані від 100 до 500, ми саме таке завдання поставили перед програмістами”, — відзначає Саламаха.

Як приклад, один з журналістів видання відпрацював знищення цілей, розташованих у покинутих будинках — в одному з випадків це був розрахунок протитанкового ракетного комплексу противника на одному з поверхів.

танк Т-72 тренажер
Зображення з тренажера танка, навідник тренується знищувати цілі у будівлях, фото — АрміяInform, автор Олександр Шульман

Крім розширення можливостей тренажера в контексті тренування в боях в урбанізованій місцевості, розробники також потурбувалися про те, щоб механіки-водії могли якнайкраще пропрацювати свої дії під час проходження щільних мінних полів, встановлених противником.

танк тренажер
Фото — АрміяInform, автор Олександр Шульман

Так, якщо раніше проходи у мінних полях були позначені спеціальними позиціями та позначками, то в новому програмному забезпеченні такої функції немає й умови там максимально наближені до бойових — механік-водій бачить лише прохід, зроблений мінним тралом або установкою розмінування, і задача бійця під час тренування — йти чітко за танком, який їде попереду. Бо будь-яке відхилення вліво чи вправо або ж виїзд танка на середину колії фіксується як помилка через ймовірність підриву на протитанковій міні.

фото — АрміяInform, автор Олександр Шульман

Водночас для того, щоб наші танкісти якнайкраще долали таку перешкоду, як “зуби дракона”, фахівцями компанії було змодельовано спеціальні тривимірні моделі надовбів, які руйнуються після декількох влучань у них з танка — таким чином, танкісти відпрацьовують ситуації, коли перешкода долається шляхом її знищення з відстані до 200 метрів уламково-фугасними снарядами.

Українські танкісти схвально відгукуються про оновлені тренажери. “Я воював у Бахмуті, тож, що таке бої у місті знаю, але скажу одне — шкода, що не було такого навчального комплексу. Тоді б менше втрат було”, — відзначає танкіст на ім’я Олег.

Нагадаємо, раніше у коментарі Defense Express керівник проєктів компанії “Енергія-2000” Микола Саламаха розповідав, які є нюанси з оснащенням ЗСУ тренажерами для західної зброї.

Читайте також: Eurofighter Україні “світить” не скоро, бо в британців проблеми з навчальними літаками і тренажерамиПрокрутка до верху