ЗСУ вперше за час війни заговорили про справи з ОТРК “Грім-2”, і там є цікавий натяк

ЗСУ вперше за час війни заговорили про справи з ОТРК “Грім-2”, і там є цікавий натяк

Начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генштабу ЗСУ бригадний генерал Сергій Баранов дав інтерв’ю виданню АрміяFM, і крім всього іншого побіжно вказав на поточний стан справ за проектом оперативно-тактичного комплексу “Грім-2”, він же “Сапсан”.

Якщо точніше, то у відповідь на питання журналіста про “чи можемо ми говорити, що насправді відбувається із “Грім-2” бригадний генерал Баранов відповів наступне – “я поки що хотів би таємничість зберегти. Але так, він є, він вдосконалюється, і росіяни нехай відчувають його дію на собі”. Повний текст цього інтерв’ю можна прочитати ось за цим посиланням.

Читайте також: ЗСУ посилились штурмовим M1150 ABV: гібрид MICLIC та Abrams

Макет балістичної ракети до ОТРК “Грім-” та стендові випробування її частин, зображення з відкритих джерел

Від Defense Express додамо, що можливо такий натяк від генерала Баранова може означати про те, що прогрес за проектом ОТРК “Грім-2”, він же “Сапсан” може бути наразі значно вищим, аніж вважалось раніше.

Бо, наприклад, станом на червень 2023 року один із співрозробників цього комплексу заявляв про те, що на той момент рівень фактичної готовності проекту ОТРК “Сапсан” можна було оцінити на рівні лише 65-70%. При цьому на завершення робіт за цим проектом було потрібно на той момент мінімум півмільярда доларів, без деталізації по часу.

Пускова ОТРК “Грім-2” на репетиції параду у 2021 році

Водночас, ці всі об’єктивні обставини аж ніяк не заважали Міноборони РФ стверджувати про начебто “збиття” ракет українського ОТРК “Сапсан”.

“Перехоплювати” українську балістичну ракету “Грім-2” рашисти почали ще у березні цього року, наразі зафіксовано уже 7 таких заяв від російських окупантів, а у жовтні Міноборони РФ почало “збивати” балістичні “Грім-2” вже по дві на день.

Водночас, варто звернути увагу на іншу заяву бригадного генерала Баранова, про яку сьогодні також згадував Defense Express – що ЗСУ вже били по рашистам новою ракетою на понад 700 км, і це був аж ніяк не “Стриж”.

ОТРК “Сапсан”

Читайте також: Для адаптації Taurus під наші F-16 знадобиться до 1,5 року, для Су-24М треба лише до 6 місяцівПоділитися