Конгрес проголосував за допомогу Ізраїлю

Конгрес проголосував за допомогу Ізраїлю

Конгрес США схвалив законопроєкт про надзвичайну допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. За нього віддали свої голоси 226 законодавців, проти були 196.

Конгрес проголосував за допомогу ІзраїлюСлід розуміти, що проти в даному випадку були демократи, які підтримують Ізраїль, але хотіли, щоб допомогу йому голосували в пакеті — з коштами для України, Тайваню і на облаштування кордону з Мексикою, про що просив президент Байден.

Чого очикувати далі? Можливі два варіанти. Перший — спікер Майк Джонсон оперативно вносить на розгляд інший законопроєкт з допомогою для України і підтримує його. Якщо цього не станеться, то буде другий варіант — Сенат не підтримає закон про допомогу лише Ізраїлю, або Байден накладе на нього вето. І тоді буде друге коло — намагання змусити Джонсона винести на голосування пакетний законопроєкт.

Тим часом Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі охарактеризував статтю генерала Залужного виданню The Economist як один із важливих аргументів, який підтверджує нагальну необхідність подальшої допомоги Україні у війні з РФ — і зброєю, і бюджетними коштами.

Конгрес проголосував за допомогу Ізраїлю


Джерело


Поділитися