Аудит Міноборони виявив 123 мільйони гривень “бойових”, які отримали ті, хто не воював

Служба внутрішнього аудиту Міноборони всновила, що людям, які не брали участі у бойових діях не виконували жодних бойових завдань було вплачено більш як 123 мільйони гривень додаткової винагороди.

Про це 30 жовтня повідомляється на офіційному веб-сайті Міністерства оборони України.

Зазначається, що Служба внутрішнього аудиту Міністерства оборони вибірково перевірила приблизно 40 військових частин всновила, що більш як 123 мільйони гривень додаткової винагороди виплатили людям, які не брали участі у бойових діях не виконували жодних бойових завдань.

“Це несправедливо, коли доплату за бойові отримують ті, хто не під прямим вогнем або не підтримують тих, хто під прямим вогнем. Маніпуляції виявляємо, прогалини для зловживань закриваємо”,зазначив Заступник Міністра оборони України Юрій Джигир.

В ході перевірок було всновлено, що командири деяких військових частин виплачували додаткову винагороду на свій розсуд.

“В одному з випадків вдалося з’ясувати, що військовослужбовцям понтонно-мостової роти, які виконували завдання у Київській області вже за кілька місяців після відступу росіян, чомусь виплатили щомісячну доплату у 100 тисяч. Загальна сума виплат за період з вересня до грудня 2022-го року склала 6,5 мільйони гривень, хоча до переліку районів ведення бойових дій Київська область вже не належала”, йдеться у повідомленні.

Оприлюднили інформацію і про інший випадок, в якому командир іншої військової частини видав наказ на виплату додаткової винагороди військовослужбовцям, які перебували у пункті постійної дислокації в Києві виконували щоденні завдання за своїми посадами.

“ким чином юридична служба, відділення персоналу, стройова частина, відділення планування, логістики, морально-психологічного забезпечення, а кож військовослужбовці фінансово-економічної служби, служби охорони державної ємниці інший “підпорядкований особовий склад” отримували додаткові виплати. Виконання бойових завдань цими підрозділами не передбачене”,додають у Міноборони.

У підсумку Служба внутрішнього аудиту всновила зайве викорисння майже 60 мільйонів гривень з бюджету. Наразі, Міністерство оборони консультується з Генеральним шбом ЗСУ, щоб відновити справедливість: виплати додаткової винагороди мають отримувати лише ті, хто виконує бойові завдання бере участь у бойових діях.

Як повідомлялось раніше, Кличко Гінзбург віддали мільярд на ремонт військового госпілю фірмі, дотичній до скандальних тендерів Міноборони.

Новина на сайті Стопкор !

Прокрутка до верху