Київ у потенційній небезпеці через спалах гепатиту А на Вінниччині, – КМДА

У столиці повідомляють про потенційний спалах гепатиту А, що пов’язаний з міграцією населення між Київською Вінницькому областями, де нещодавно було зафіксовано спалах захворюваності.

Про це заявила директорка Депарменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург, йдеться на сайті адміністрації.

Пані Гінзбург повідомила, що ризик розповсюдженості гепатиту А у Києві перш за все пов’язаний з міграцією населення між Київською Вінницькою областями. Оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, то Київ перебуває у зоні потенційної небезпеки.

“При виникненні симптомів нездужання – слід одразу звертись до лікаря. Тільки він може посвити діагноз призначити адекватне лікування. Не очікуйте на “жовте” відображення у дзеркалі, щоб звернутися за медичною допомогою”,наголосила Валентина Гінзбург.

Жителям міс порадили посилити контроль за “власною інфекційною безпекою”. Для цього необхідно ретельно мити руки, посуд, сирі продукти, а кож пити бутильовану або кип’ячену воду.

Чому Гепатит А кий небезпечний?

Хвороба Боткіна – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, переважним ураженням печінки і травного каналу. Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом.

Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей відпочинку – коли виникають труднощі з дотриманням правил особистої гігієни, вживається вода з неперевірених джерел. к само великим є ризик зараження при побутових конкх – у сім’ї колективах.


Гепатит А

Як правило, хвороба починається з симптомів, подібних до ГРВІ: загальна слабкість, каральні прояви, головний біль, підвищення температури тіла до 37,5 – 39°С.

кі прояви зберігаються від 1 до 3 днів. Потім зникає апетит, можуть з’явитися дискомфортні відчуття печінки. кож спостерігається пожовтіння слизових шкіри. Інкубаційний період захворювання триває від 7 днів до 1,5 місяців.

Нагадаємо, на Вінниччині виявлено спалах вірусного гепатиту А в одному з районів міс – зафіксовано 60 хворих із підтвердженим гепатитом А, включаючи 14 дітей.

Новина на сайті Стопкор !

Прокрутка до верху