ООН опублікувала нові докази катувань та знущань у Херсонській та Запорізькій областях

ООН опублікувала нові докази катувань та знущань у Херсонській та Запорізькій областях

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні задокументувала нові докази того, що російська влада вчиняла воєнні злочини у вигляді катувань, зґвалтувань іншого насильства у Херсонській Запорізькій областях.

Про це йдеться у доповіді комісії, предсвленій Генеральній асамблеї ООН.

У новому документі зазначається, що тортури широко використовувалися російською владою на територіях, які вона окупувала.

“Застосування тортур російською владою було широко поширеним і систематичним. У розслідуваних випадках злочинці переважно катували осіб, яких звинувачували у передаванні інформації українським органам влади або які іншим чином підтримували ЗСУ. Жертвами сли чоловіки жінки віком від 29 до 57 років. Предсвники російської влади зазвичай застосовували тортури під час допитів, які часто проводилися повторно здебільшого були спрямовані на отримання інформації від жертв”, – йдеться в доповіді.

Колишні арешнти повідомили про існування кімнат, спеціально відведених для допитів і тортур. Комісія задокументувала додаткові місця утримання, в яких російська влада регулярно застосовувала тортури. Деякі з них були імпровізованими, наприклад, у школах або в дитячому садку, тоді як інших утримували у всновлених структурах, ких як поліція пенітенціарні центри. Серед досліджених місць були, зокрема, управління міліції Приморська виправна колонія № 145, обидві у місті Бердянськ.

Раніше Комісія ООН документувала випадки сексуального гендерного насильства, вчинені російською владою.

Раніше ми писали, що в Енергодарі зникають люди, які відмовилися від російського паспор.

Новина на сайті Стопкор !

Поділитися