У Нью-Йорку за постачання мікроелектроніки для ВПК затримані вихідці з рф: як це вплине на ракетний потенціал окупантів

Суд у Нью-Йорку висунув обвинувачення громадянину США двом громадянам Канади російського походження у контрабанді електроніки у рф. Згідно із судовими докуменми, 52-річного громадянина рф і джикисну Салімджона Насріддінова, який мешкає у США, і 37-річного Ніколая Гольцева 32-річну Крістіну Пузирьову, які живуть у Канаді, звинувачують у контрабанді, змові з метою порушення санкцій і змові з метою шахрайства.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Міністерство юстиції США.

Насріддінова арештували в Брукліні, а Гольцева й Пузирьову – в готелі на Манхеттені, коли вони приїхали відвідати спільника. Прокурори Брукліна вимагають взяти обвинувачених під варту до проведення суду, оскільки існує серйозна загроза їхньої втечі.

Слідство вважає, що троє фігурантів використовували дві юридичні особи, зареєстровані в Брукліні, для незаконного посчання, закупівлі й відправки в росію електроніки подвійного призначення російським підсанкційним компаніям. Протягом року Насріддінов, Гольцев і Пузирьова організували відправлення понад 300 партій заборонених товарів загальною вартістю близько 10 мільйонів доларів США. Деякі з електронних компонентів інтегральних схем, які ким чином ввозилися в РФ, пізніше виявляли в російській техніці на полі бою в Україні, включаючи комплекси радіорозвідки, бойові нки інше. Головним організатором схеми був Насріддінов, який мешкав у США. Гольцев і Пузирьова виконували роль посередників, взаємодіючи з американськими виробниками й посчальниками відправляючи товари в росію через кілька інших країн. Пузирьова відповідала за фінансові операції в межах цієї схеми

Громадський активіст Вадим Лабас, прокоментував наслідки цього затримання. к, на його думку, крім вигоди в арешті трьох росіян у США і можливого спілкування їх з ЦРУ щодо конктів із російськими спецслужбами, ми кож спостерігаємо збій у посчанні компонентів для російських ракет. Це означає, що щонайменше протягом місяця зими росіяни не зможуть поповнювати запаси крилатих ракет.

За даними розвідки, на сьогодні росіяни намагаються підготувати 200-250 ракет (хоча цей показник сумнівний), і до насння нового року їм вдасться виробити від 20 до 60 ракет (зазвичай запаси компонентів сновлять 10% від щомісячної потреби). Отже, їхні запаси сновитимуть приблизно 300 ракет.

Для відновлення посчання необхідних елементів росіянам знадобиться мінімум місяць, якщо їм дуже пощастить, а реалістично може знадобитися чотири місяці. Додайте до цього час на виготовлення нових ракет в обмеженій кількості для нелегкого обстрілу. І ось вже майже березень.

Не хочу звичайно бути Арестовичем, але судячи з обсвин, нам за зиму прийдеться пройти 4-5 обстріли середньої кількості, яку наше ППО здатне відпрацювати з великим відсотком успіху…“, – повідомив експерт. 

 Нагадаємо, що з серпня місяця загалом було посвлено вже 10 партій снарядів. Цієї кількості може висчити армії рф приблизно на 2 місяці, щоб обстрілювати Україну.

Новина на сайті Стопкор !

Прокрутка до верху