Українці зможуть самі обирати спеціалізацію в армії: Федоров розповів про “смарт-мобілізацію”

Українці зможуть самі обирати спеціалізацію в армії: Федоров розповів про “смарт-мобілізацію”

В Україні планується запровадити ініціативу “смарт-мобілізації”, яка дозволить громадянам вибирати самостійно, в якій спеціалізації вони бажають служити під час мобілізації. Про це розповів віце-прем’єр-міністр міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров в інтерв’ю РБК-Україна.

Міністр вказав, що пілотний проєкт цієї ініціативи планується запустити протягом наступного місяця-двох. В межах цього пілоту громадяни зможуть обирати, в якому напрямку вони бажають служити, наприклад, операторами дронів або у складі роти ударних дронів. Можливість вибору буде доступна для всіх посад, і громадяни зможуть отримати інформацію про ризики обов’язки, пов’язані з обраною спеціалізацією.

Федоров підкреслив, що якщо громадянин подасть заявку успішно пройде відбір і тести, він буде призначений на службу в обраній ним спеціалізації. Ця ініціатива сприятиме зміцненню взаєморозуміння між державою громадянами, а кож підкреслить важливість справедливості, чесності дотримання правил у цьому контексті.

Після впровадження цієї ініціативи буде можливість спостерігати, скільки громадян самостійно мобілізуються, як вони пройдуть відбір і як будуть мотивовані залучені до служби. Міністр вважає, що це може бути першим кроком до запуску подібної “смарт-мобілізації”, яка дозволить громадянам обирати свою роль у силових структурах, не відвідуючи військкомати, а отримуючи якісну підготовку покращену мотивацію.

Нагадаємо, ініціатива омбудсмена щодо мобілізації призовників стосується того, що обмежено придатні можуть служити.

Новина на сайті Стопкор !

Поділитися