Виманили у ВПО 400 тисяч гривень: у Києві шахраї обкрадали переселенців

Столичні правоохоронці виявили осіб, які використовували хитромудрий підхід, щоб обманути внутрішньопереміщених громадян, пропонуючи їм фінансову допомогу. Про це повідомляє пресслужба поліції Києва.

Чоловік жінка, розміщували оголошення у телеграм-каналах, які адресовані внутрішньопереміщеним особам і пропонувала їм можливість отримати фінансову допомогу від іноземних партнерів. Для досягнення цієї мети зловмисники перенаправляли людей на фейковий фішинговий сайт, де потерпілі вводили свої банківські реквізити, а шахраї знімали усі гроші з їхніх рахунків. Ця махінація призвела до обману понад півсотні громадян, і особам, які стоять за цією схемою, загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.


Поліція Києва розкрила шахрайську схему з викориснням фейкового фішингового сайту

Повідомлення про це злочин надійшло від предсвників одного з державних банків до поліції Києва. Вони повідомили, що невідомі особи, видаючись за співробітників фінансової уснови, здійснюють обман клієнтів знімають гроші з їхніх рахунків. Правоохоронці провівши слідство виявили двох аферистів.

“Підозрюваними виявилися мешканці Запоріжжя – 28-річний чоловік 42-річна жінка. Вони створили фейковий фішинговий сайт, який схожий на один з відомих державних банків, за його допомогою намагалися обманути внутрішньопереміщених осіб через телеграм-канали, пропонуючи фінансову допомогу від іноземних партнерів. За допомогою переходу за посиланням надання реквізитів своїх банківських карток, громадяни надали аферисм доступ до своїх рахунків, і ті зняли гроші. Зараз відомо, що близько 54 осіб потрапили під цю схему”, – повідомив Євген Черняхівський, начальник відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління поліції Києва.


Поліція Києва розкрила шахрайську схему з викориснням фейкового фішингового сайту

Загалом, підозрювані забрали більше 400 тисяч гривень з рахунків громадян. Під час обшуків у їхніх помешканнях слідчі вилучили блокноти з записами, документи, які підтверджують їхню злочинну діяльність, комп’ютери, мобільні телефони сім-картки. Працюють над всновленням інших учасників цієї злочинної схеми, а кож знаходженням потерпілих.

Правоохоронці повідомили підозрюваним про їх участь у кримінальному правопорушенні згідно з ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України – шахрайство, вчинене в умовах воєнного чи надзвичайного сну, що завдало значної шкоди потерпілому. Санкція цієї стті передбачає покарання від 3 до 5 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, невідомі здійснили постріли по автомобілю одного зі столичних адвокатів. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав, а поліція розпочала пошуки стрілків.

Новина на сайті Стопкор !

Прокрутка до верху