Чоловіки вимагають від “Укрзалізниці” створення для себе окремих купе

Чоловіки вимагають від "Укрзалізниці" створення для себе окремих купе

Зі столичного вокзалу 30 червня вирушили перші потяги з вагонами, в яких є жіночі купе, у яких виникла через випадки фізичного та сексуального насильства з боку чоловіків. Тепер на сайті Кабміну з’явилась петиція із вимогою створення “чоловічих купе”

Метою створення ще одного виду купе називають «унеможливлення сексізму та гендерної дискрімінації на “Укрзалізниці”, інформує UAINFO.org

“При наявності в потязі Укрзалізниці, так званого, “жіночого купе”, в обов’язковому порядку має бути така ж кількість чоловічих купе. Допускати до чоловічих купе: чоловіків, трансчоловіків, батьків з дітьми до 6 років будь-якої статі”, – йдеться у петиції.

Її автор також зазначає, що поїзди з жіночими та чоловічими купе мають бути марковані у застосунках для придбання квитків, а також не відрізнятись в ціні.

Чоловіки вимагають від "Укрзалізниці" створення для себе окремих купе

Нагадаємо, “Укрзалізниця” запустила жіночі купе, проте українці помітили, що до вагонів не пускають чоловіків із дуже раннього віку. Зокрема, одна з жінок не змогла забронювати квиток у жіночому купе разом зі своїм шестирічним сином, адже користуватися новим видом купе можуть лише жінки та діти віком до п’яти років.

“Укрзалізниця” з 15 листопада масштабує пілотний проект жіночих купе у пасажирських поїздах. Жіночі купе стануть доступні ще в чотирьох поїздах. Зазначається, що купити квитки у жіночі купе можна буде у застосунку “Укрзалізниці” з 27 жовтня. Посадка до таких купе буде відкрита тільки жінкам та дітям до 5 років включно. 

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Прокрутка до верху