Чому Росія звинувачує Україну у антиєврейських заворушеннях в Дагестані: оцінка ISW

Чому Росія звинувачує Україну у антиєврейських заворушеннях в Дагестані: оцінка ISW

Спроби російських чиновників звинуватити в антиєврейських заворушеннях у Дагестані Україну або Захід дозволяють посадовцям уникнути відповідальності за посилення радикальних настроїв у суспільстві.

Про це йдеться у звіті аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН

Аналітики вказали, що антиєврейські заворушення 29 жовтня у Махачкалі підкреслюють зростальну радикалізацію і фракційність суспільства в Росії, яка виникли в результаті гіпер-націоналістичних ідеологій, посилених війною проти України. 

Читате також: “В автобусі я бачив смерть”. Очевидець-ізраїльтянин розповів про погроми в аеропорту Дагестану 

Як пояснив директор Центру передового досвіду стратегічних комунікацій НАТО Яніс Сартс, події в Дагестані – один із проявів радикалізації суспільства, яка з’явилася в результаті війни в Україні і навколишнього медіа-середовища. За словами Сартса, російські засоби масової пропаганди розпалюють ненависть до українців, Заходу та Ізраїлю. Експерт зазначив, що багато загиблих у війні проти України російських військових були родом з Дагестану.

Однин з російських військових блогерів припустив, що спроби російської влади звинуватити в заворушеннях іноземні ІПСО дозволяють чиновникам уникнути відповідальності за посилення радикальних настроїв серед мусульманського населення Росії.

Читайте також: Силовики не справилися з натовпом, мітингувальники розграбували магазини і склади: подробиці антисемітських заворушень у Махачкалі

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін заявив, що заворушення в Дагестані начебто “інспіровані, зокрема через соціальні мережі, не в останню чергу з території України, руками агентур західних спецслужб”. 

Прокрутка до верху