Ексгенсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс, не чекаючи завершення війни

Ексгенсек НАТО закликав прийняти Україну в Альянс, не чекаючи завершення війни

Андерс Фог Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО (2009–2014), вважає, що настав час запросити Україну стати членом оборонного альянсу. За його словами, це має відбутися на саміті НАТО наступного літа у Вашингтоні.

Про це повідомляє фінська державна телерадіокомпанія Yle. Як відомо, членство України вважається неможливим, поки країна перебуває у стані війни, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

“Це дуже небезпечний аргумент, оскільки якщо ми скажемо, що Україну не можна запросити до членів, поки триває війна, то Путіну буде дано привід продовжувати цю війну нескінченно”, – сказав Расмуссен.

Натомість, за його словами, Путіну варто дати зрозуміти, що Україна стане членом НАТО незалежно від того, що він може зробити.

“Чим раніше ми зробимо так, тим швидше зможемо покласти край війні. Тобто спочатку членство, а потім кінець війни, а не навпаки”, – вважає Расмуссен.

Расмуссен також каже, що він розглянув практичне рішення, як стаття 5 НАТО про спільну оборону застосовуватиметься до України.

“Я думаю, що однією з моделей може бути те, що ми запросимо всю Україну стати членом НАТО, але оскільки війна триває, стаття 5 застосовується лише до території, яка наразі під контролем уряду в Києві”, – пояснив він.

За його словами, таке рішення практично захистить усю Західну Україну від атак Росії, одночасно звільнивши українські сили для боротьби з росіянами на сході.

“Я в жодному разі не хочу замороженого конфлікту, а хочу сприяти боротьбі українців”, – наголосив ексгенсек.

Расмуссен додав, що також важливо, щоб час між запрошенням у члени та вступом до НАТО був якомога коротшим. Протягом цього часу окремі країни-члени НАТО мають надати Україні гарантії безпеки.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Прокрутка до верху