Картопля різного кольору, жовта, біла, червона – яка смачніша, яка краще зберігається

Картопля різного кольору, жовта, біла, червона – яка смачніша, яка краще зберігається

У світі існує до 200 видів дикої картоплі й понад 4000 сортів, які створені за допомогою селекції. Картопля буває різного кольору – біла, рожева (червона), жовта, синя (фіолетова). Дехто вважає, що картопля жовтого кольору – найсмачніша, а червона – найкорисніша. Але це не зовсім так – кожен із цих видів картоплі має свої цінні властивості та якості – як смакові, так і харчові.

В картоплі з білим м’якушем найбільший вміст крохмалю, в сортах з жовтим м’якушем – підвищений вміст каротину (вітамін А), а в червоній картоплі м’якуш має підвищений вміст антоціанів. Нерідко запитують, чи правда, що картопля червоних сортів корисніша. На думку вчених, антоціан, який у ній міститься, дійсно позитивно впливає на здоров’я людини. Але свій ефект вона має лише в сирому вигляді, пише ТСН, інформує  UAINFO.org.

У картоплі білого та жовтого кольорів міститься найбільше крохмалю. Картопля з білою шкіркою добре підходить для пюре чи запіканки.

В жовтій картоплі багато каротину, вона є солодшою на смак, швидко вариться, розсипається. Вона доволі апетитна на вигляд на столі й дозволяє приготувати дуже смачне пюре без грудочок.

У червоній чи рожевій картоплі багато антиоксиданту антоціану. Такі сорти добре зберігають форму в разі термооброблення. Вони не розварюються внаслідок того, що в них менше крохмалю порівняно з бульбами з жовтою шкіркою. 

Зберігання картоплі не залежить від кольору шкірки. Краще за все зберігається картопля зі щільною шкіркою середнього й пізнього термінів дозрівання – її збереження становить понад 95%.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Прокрутка до верху