“Можна взагалі нічого не звільняти”: Світан розповів, як перемогти Росію

"Можна взагалі нічого не звільняти": Світан розкрив спосіб, як можна перемогти Росію

Роман Світан пояснив, чого ЗСУ можуть досягти до кінця поточного року.

Військовий експерт та полковник ЗСУ у запасі Роман Світан зауважив, що першочергове завдання будь-якої армії, на яку напали – це знищення армії агресора. А вже після цього можна говорити про звільнення окупованих територій. Таку думку він висловив виданню OBOZ.UA, інформує UAZMI.org.  

“Це (деокупація територій – ред.) – результат виконання першого завдання. Можна взагалі нічого не звільняти, нікуди абсолютно не рухатися, працювати лише в районі Бахмута та Авдіївки. І якщо вся російська армія буде туди підтягнута та знищена, у нас звільняться території самі. Тому перше завдання – не рух як такий, а створення умов для максимального знищення російської армії, техніки. Ворог швидко відновлює свою живу силу, набирає рекрутів, хоча заходять все гірше і гірше підготовлені. Це вже не професійна армія. Ми її знищили минулого року”, – зазначив експерт.

Читайте також: Штурмуючи Авдіївку, армія Путіна відкриває ЗСУ нові можливості, – військовий експерт

Роман Світан зазначив, що наразі в окупаційної армії РФ велика проблема з відновленням техніки та боєприпасів. Вони втратили більш ніж половину своїх запасів. Відновлення триватиме кілька років, а повна втрата – десятки років. Тому в України зараз дуже правильна та грамотна тактика знищення росіян. ЗСУ знищать їх у Бахмуті та в Авдіївці – вони самі туди йдуть.

“Тисячі росіян лягли під Авдіївкою. За добу відмінусовано 60 стволів – 18 танків та 42 артсистеми. Таку кількість стволів Росії треба виробляти місяць. Тобто, за день ми знищили місячне виробництво росіян в артилерійській техніці. Це правильне та грамотне завдання. А сам собою рух відбуватиметься зі зменшення щільності російських військ та їх можливостей оборонятися”, – каже експерт.

Читайте також: У Мережі показали “м’ясні штурми” окупантів в Херсонській області. ВІДЕО

Світан також пояснив, як погода впливає на просування військових ЗСУ. За його словами, зливи “заморозять” фронт на Донбасі – сходом рухатися не можна. Але ЗСУ можуть далі діяти на західному напрямку. 

“Є можливість форсування Дніпра лівим берегом, і продовжуватиметься рух у бік Токмака на перетин залізниці. У принципі це можливо і під час дощів, бо поверхня, що підстилає, там не така, як на Донбасі, там гусеничній техніці легко просуватися навіть у дощ. Тож ще до Нового року ми можемо побачити поступ у бік залізниці, що йде на Токмак. Це основна лінія, якою перекидається техніка. А вийшовши на залізницю ми фактично зможемо встановити контроль над російським сухопутним коридором. Цього вже буде достатньо. Плюс, якщо нам таки передадуть дальні ракети, ATACMS та M26, то по кожному кримському об’єкту, по ворожому об’єкту на будь-якій окупованій території України прийде свій ATACMS”, – резюмував Роман Світан.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Like this post? Please share to your friends:
UAZMI