ЗСУ за чотири місяці мали зайти до Криму: Залужний розповів, що пішло не так

https://ag.uaobozrevatel.org/category/svit/

Згідно з початковим задумом військового командування України, ЗСУ мали б під час прориву російської оборони просуватися зі швидкістю близько 30 км на день. Очікувалось, що за чотири місяці наші захисники зайдуть до тимчасово окупованого Криму.

“Якщо подивитесь на підручники НАТО і на математичні розрахунки, які ми робили [при плануванні контрнаступу], чотирьох місяців нам мало вистачити, щоб дістатися Криму, повоювати в Криму, повернутися з Криму і знову зайти та вийти звідти”, —  розповів The Economist головком ЗСУ, генерал Валерій Залужний, передає УНІАН,  інформує UAINFO.org.

За його словами, проблема виникла вже на старті – на початку контрнаступу наші війська загрузли в безпрецедентних мінних полях на головному напрямі наступу, на півдні у бік Азовського моря. Тоді Залужний вирішив, що, ймовірно, “з нашими командирами щось не так, тому поміняв деяких з них”.

Читайте також: “Затягування війни вигідне противнику”: Залужний розповів, що потрібно для перемоги над Росією

“Потім я подумав, можливо, наші солдати не годяться для такого завдання, тому перевів їх до деяких бригад”, – згадує генерал.

Однак коли й це не допомогло, головнокомандувач “наказав підлеглим знайти книгу, яку він якось побачив ще студентом військової академії”. Вона мала назву “Прорив укріплених ліній оборони”. Її у 1941 році опублікував радянський генерал-майор П. С. Смирнов, який аналізував бої Першої світової війни.

Читайте також: Якщо ви живете у дорослому світі, то не варто переживати через статтю Залужного, – Сергій Фурса 

“І не прочитавши навіть половини, я зрозумів, що ми знаходимося саме там, тому що, як і тоді, рівень нашого технологічного розвитку на сьогодні поставив у ступор і нас, і наших ворогів”, – пояснив Залужний.

Читати новиниу на сайті UAINFO Посилання   

Прокрутка до верху